Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski II przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż prawa własności nieruchomości położonej na terenie gminy Godów - Powiat Wodzisławski

Starosta Wodzisławski wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej ogłasza II przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej na terenie gminy Godów w obrębie Gołkowice.

Przedmiotem przetargu jest nieruchomość niezabudowana położona na terenie gminy Godów w obrębie Gołkowice, oznaczona jako działka nr 595/53 o pow. 0,2500 ha k.m. 3, zapisana w księdze wieczystej GL1W/ 00017404/5, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim V Wydział Ksiąg Wieczystych. Dział III i IV księgi wieczystej GL1W/00017404/5 są wolne od wpisów.

Przedmiotowa nieruchomość położona jest w Gołkowicach, posiada bezpośredni dostęp do drogi gminnej ul. Żabkowskiej.
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Godów przedmiotowa nieruchomość znajduje się w terenie o symbolu planu F155 MN- teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej o niskiej intensywności zabudowy.

Przetarg odbędzie się w dniu 19 maja 2016 r. o godzinie 10 00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. ul.Bogumińska 2, pokój nr 214 (II piętro)

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 63 140,00 zł (słownie: sześćdziesiąt trzy tysiące sto czterdzieści złotych 00/100) + 23% podatek VAT, zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz.U. z 2011r. nr 177, poz.1054 ze zm.).
Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest:
– dokonanie wpłaty wadium w pieniądzu w wysokości 6 000,00 zł (słownie: sześć tysięcy złotych 00/100) w terminie do dnia 16 maja 2016 r. przelewem na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. GETIN NOBLE BANK S.A. O/Wodzisław Śl. nr 60 1560 1094 0000 9250 0000 1368 z zaznaczeniem tytułu wpłaty i podaniem numeru działki.

Za dzień wpłaty uznaje się dzień wpływu należności na ww. rachunek bankowy.
– dostarczenie przesyłką poleconą lub złożenie osobiście pisemnej oferty w terminie do dnia 16 maja 2016r. do godz. 15.00 w kancelarii Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2 (obowiązuje data wpływu do Starostwa Powiatowego). Ofertę należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „ II przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Gołkowicach”.

Pisemna oferta powinna zawierać :
1) imię, nazwisko i adres oferenta albo nazwę lub firmę oraz siedzibę, jeżeli oferentem jest osoba prawna lub inny podmiot;
2) datę sporządzenia oferty;
3) oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń;
4) oferowaną cenę (wyższą od ceny wywoławczej) i sposób jej zapłaty;
5) kopię dowodu wniesienia wadium lub dowody stanowiące podstawę do zwolnienia z tego obowiązku, w przypadku osób wymienionych w §5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzenia przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (t.j.Dz.U. z 2014r., poz.1490);
6) numer rachunku bankowego oferenta;
7) podpis oferenta :
– w przypadku osoby będącej w małżeńskiej wspólności majątkowej podpisy obydwu małżonków;
– w przypadku osób prawnych podpisy osób reprezentujących zgodnie z wpisem do właściwego rejestru;
8) zezwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych w przypadku, gdy oferent jest
cudzoziemcem, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu
nieruchomości przez cudzoziemców ( t.j. Dz. U. z 2014r., poz. 1380 ze zm.);
9) zobowiązanie do pokrycia wszelkich opłat notarialnych i sądowych związanych z przeniesieniem prawa własności nieruchomości;
10) zobowiązanie do zapłaty kwoty stanowiącej zaoferowaną przez nabywcę cenę najpóźniej do dnia zawarcia umowy kupna-sprzedaży, pomniejszonej o wpłacone wadium.

Część jawna przetargu odbędzie się w dniu 19 maja 2016 r. o godz. 10:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2, pok. nr 214. Uczestnicy przetargu zostaną powiadomieni pisemnie o wyborze oferty lub zamknięciu przetargu bez dokonania wyboru.

Osoba ustalona jako nabywca nieruchomości zostanie powiadomiona o terminie i miejscu zawarcia umowy sprzedaży najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.

Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Wpłacone wadium przez uczestników przetargu podlega:
– zaliczeniu na poczet ceny nabycia nieruchomości, dla wygrywającego przetarg, w dniu zawarcia umowy kupna-sprzedaży w formie aktu notarialnego,
– zwrotowi pozostałym uczestnikom, którzy przetargu nie wygrają , na podany rachunek, nie później niż przed upływem trzech dni od dnia zamknięcia przetargu,
– przepadkowi, jeżeli uczestnik wygrywający przetarg uchyli się od zawarcia umowy kupna w terminie i miejscu wyznaczonym przez organizatora przetargu.

Ogłoszenie o przetargu zostało zamieszczone na stronie internetowej Starostwa www.powiatwodzislawski.pl; Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.powiat wodzislawski.pl (w zakładce: komunikaty, ogłoszenia, obwieszczenia) oraz wywieszone na tablicach ogłoszeń siedziby Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2 oraz Urzędu Gminy w Godowie.

Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z informacjami o przedmiocie sprzedaży osobiście w godz. od 8:00 do 14:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Bogumińskiej 2 (pok. 201) lub telefonicznie pod nr (32) 4539758.

Starosta Powiatu Wodzisławskiego zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.