Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Mszanie - Powiat Wodzisławski

Starosta Wodzisławski wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Mszanie.

Przedmiotem przetargu jest nieruchomość niezabudowana stanowiąca własność Skarbu Państwa, oznaczona ewidencyjnie działką numer  812/148 o powierzchni 0,2406  ha, karta mapy 2, obręb  Mszana, zapisaną w jednostce ewidencyjnej Mszana, w księdze wieczystej GL1W/00070599/7, prowadzonej  przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu  Śląskim V Wydział Ksiąg Wieczystych.

Dział III i dział IV księgi wieczystej GL1W/00070599/7 są wolne od wpisów.

Przedmiotowa nieruchomość położona jest w Mszanie przy ulicy Wodzisławskiej, w centralnej strefie miejscowości, w odległości 2 km od zjazdu na autostradę A1. Otoczenie stanowią grunty zabudowane domami jednorodzinnymi, małymi budynkami usługowymi oraz gruntami niezabudowanymi użytkowanymi rolniczo. Działka ta jest kształtu nieregularnego trójkąta, usytuowana bezpośrednio przy drodze publicznej. Powierzchnia działki w ¾ ma szerokość od 24 m do 10 m. Na długości 54 m działka ma szerokość 20 m. Na kolejnej  długości 66 m działka ma szerokość około 10 m . Pozostała część stanowi wąski trójkąt. Południowa granica działki, o długości  około 180 m, graniczy z pasem ulicy Wodzisławskiej. Średnia szerokość działki to 11,3 m. Od strony północno-wschodniej działka graniczy z parcelą zabudowaną  budynkiem komisu motoryzacyjnego i z parcelami  niezabudowanymi. Powierzchnia działki jest płaska. Dostępne uzbrojenie: sieć kanalizacyjna, wodociągowa, elektroenergetyczna, gazowa, teletechniczna.

Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego  gminy Mszana przedmiotowa nieruchomość znajduje się w terenach o symbolu planu A 23.MN-U z przeznaczeniem pod:

a)zabudowę mieszkaniową jednorodzinną;
b)zabudowę usługową – usługi nieuciążliwe z  wykluczeniem usług związanych ze składowaniem i przetwarzaniem odpadów, handlu hurtowego i myjni samochodowych.

Przetarg odbędzie się w dniu 29  stycznia 2015r. o godz. 1000w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. ul.Bogumińska 2, II piętro pokój nr  214.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 211 000,00 zł ( słownie : dwieście jedenaście tysięcy złotych  00/100) + podatek VAT 23 %.

Postąpienie nie może być niższe niż 2 110,00 zł (słownie: dwa tysiące sto dziesięć złotych 00/100).

Wadium wynosi 20 000,00 zł (słownie dwadzieścia tysięcy złotych 00/100).

Wadium w podanej wysokości winno być wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim: Getin Noble Bank Nr: 60 1560 1094 0000 9250 0000 1368 do dnia 26 stycznia 2015r. z zaznaczeniem tytułu wpłaty.

Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest dokonanie wpłaty wadium w wyżej określonej wysokości i osobiste stawiennictwo w czasie i miejscu przetargu oraz przedłożenie komisji przetargowej w dniu przetargu:
a) dowodu wpłaty wadium,
b) dowodu tożsamości, a w przypadku podmiotów gospodarczych aktualnego wypisu z właściwego dla danego  podmiotu rejestru ( o aktualności do 3 miesięcy ), zgody organów statutowych do działania w ich imieniu lub notarialne poświadczonego pełnomocnictwa dla osób reprezentujących podmiot. Dokumenty złożone w formie kserokopii powinny być opatrzone klauzulą „ za zgodność z oryginałem”, poświadczone aktualną datą i  podpisem osoby uprawnionej,
c) oświadczenie współmałżonka zawierającego zgodę do odpłatnego nabycia w jego imieniu ww. nieruchomości,  z notarialnym poświadczeniem podpisu, w przypadku zamiaru nabycia i niemożliwości  uczestnictwa w przetargu jednego ze współmałżonków,
d) pisemnego oświadczenia o zapoznaniu się  z lokalizacją nieruchomości i warunkami przetargu oraz przyjęciu ich bez zastrzeżeń,
e)  zgody MSW na nabycie nieruchomości w przypadku, gdy oferent jest cudzoziemcem,

Wpłacone wadium przez uczestników przetargu podlega:
– zaliczeniu na poczet ceny nabycia nieruchomości, dla wygrywającego przetarg, w dniu zawarcia umowy kupna- sprzedaży w formie aktu notarialnego,
– zwrotowi pozostałym uczestnikom, którzy przetargu nie wygrają, na podany rachunek, nie później niż przed upływem trzech dni od dnia zamknięcia przetargu,
– przepadkowi, jeżeli uczestnik wygrywający przetarg uchyli się od zawarcia umowy sprzedaży w terminie i miejscu wyznaczonym przez organizatora przetargu.

Powiadomienie osoby ustalonej jako nabywca nieruchomości o terminie i miejscu zawarcia umowy sprzedaży nastąpi najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia  rozstrzygnięcia przetargu.

Nabywca nieruchomości ustalony w przetargu zobowiązany jest do:
– wpłacenia ceny nabycia nieruchomości osiągniętej w przetargu pomniejszonej o uiszczone wadium, nie później niż na dzień przed dniem zawarcia umowy kupna – sprzedaży,
– pokrycia wszelkich opłat notarialnych i sądowych związanych z nabyciem nieruchomości .

Ogłoszenie o przetargu zostało zamieszczone na stronie internetowej Starostwa www.powiatwodzislawski.pl Biuletyn Informacji Publicznej  (w zakładce , komunikaty, ogłoszenia, obwieszczenia) wyciąg z ogłoszenia wywieszony na tablicy ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim ul.Bogumińska 2 oraz Urzędu Gminy Mszana.

Informacji o przedmiocie przetargu można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. od 800 do 1400 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. ul. Bogumińska 2, II piętro, pokój nr 202 lub telefonicznie pod nr 32/ 453 958 lub telefonicznie pod nr 32 453 97 58.

Zastrzega się prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.