Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski "Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej" - konkurs - Powiat Wodzisławski

„Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej” – konkurs

Z okazji zbliżającego się Dnia Górnika Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych z terenu powiatu wodzisławskiego. Termin oddania prac upływa 30 listopada 2012 r. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmi „Górnictwo ma swoją historię”.

Celem konkursu jest podtrzymanie wśród uczniów górniczych tradycji ziemi wodzisławskiej, rozwijanie zdolności artystycznych i wrażliwości dzieci oraz pobudzenie refleksji nad otoczeniem społecznym i przeszłością „małej Ojczyzny”.

Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu jest Marcin Kopczyński, doradca metodyczny historii i WOS-u – kontakt tel. 695411068, e-mail: wospcku@gmail.com

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdują się tutaj.