Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Gminne Dożynki Krostoszowice – Podbucze 2013 - Powiat Wodzisławski

Gminne Dożynki Krostoszowice – Podbucze 2013

Wójt Gminy Godów oraz organizatorzy serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się w sobotę, 24 sierpnia, na kompleksie boisk sportowych „Orlik” w Krostoszowicach.

Dożynki tradycyjnie rozpoczną się mszą świętą w kościele parafialnym w Krostoszowicach.  Przejazd korowodu dożynkowego rozpocznie się o godz. 14.00 od skrzyżowania ul. Wiejskiej i Bukowej w Podbuczu. Korowód zakończy się  na  kompleksie  boisk sportowych „Orlik” w Krostoszowicach, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości dożynkowe.

W programie dożynek przewidziano wiele atrakcji:
– występy gminnych zespołów folklorystycznych i dziecięcych
– występ akordeonisty Macieja Gucika
– występ Gwiazdy Wieczoru – Roberta Rozmusa z zespołem
– zabawa taneczna z zespołem Jack-Band

Na zakończenie dożynek – pokaz sztucznych ogni.

Dodatkowe atrakcje:
Rozstrzygnięcie konkursu „Piękno Krajobrazu i Zabytków z terenu LGD”; plac zabaw dla dzieci, możliwość zakupu książki o Marianie Dziędzielu i Franciszku Pieczce, wystawa drobnego inwentarza, mała gastronomia oraz wystawa rękodzieła.

Dożynki Gminne są organizowane w ramach zadania „Piękno krajobrazu i zabytków z terenu LGD – organizacja konkursu plastycznego oraz Dożynek Gminnych w Krostoszowicach dla mieszkańców terenu LGD” dofinansowanego w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.