POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Charytatywny Maraton Pływacki

10 listopada od godz. 22.00 Kryta Pływalnia MANTA w Wodzisławiu Śląskim (os. 1 Maja 16a) przeprowadza pod patronatem m.in. Starosty Wodzisławskiego akcję charytatywną – 24 godzinny Maraton Pływacki.

Celem tegorocznej akcji  jest zebranie jak największych środków pieniężnych na zakup elektrostymulatorów, które mają być przekazane na rzecz PPZOZ. Szczegóły i zasady uczestnictwa można znaleźć na: www.facebook.com/mantawodzislaw/

Serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia tego przedsięwzięcia!

Poniżej odpowiedzi organizatorów na ważne pytania:

Czy w akcji może wziąć udział każdy. Czy wstęp jest płatny?

Każdy może wziąć udział w akcji, wystarczy że przepłyniesz 50 metrów a Twój wkład w akcję będzie odnotowany. Wstęp jest płatny – Cena 3 zł

Planuję przyjść kilka razy, czy za każdym razem muszę zapłacić 3 zł?

Nie, opłata jest jednorazowa, a zebrane środki wesprą akcję. Przy pierwszej wizycie zostaniesz wpisany na listę startową i otrzymasz indywidualny numer startowy. Przy kolejnej podasz obsłudze basenu ten numer i zostaniesz w ten sposób zidentyfikowany.

Czy trzeba się zapisywać? O której można przyjść?

Nie trzeba się anonsować ani zapisywać, wystarczy przyjść i wziąć udział w akcji. Jeśli jednak jesteście zorganizowaną grupą, zapowiedzcie się proszę, przygotujemy dla Was tor i poradzimy o której godzinie najlepiej przyjść.

Bardzo ważne aby wszyscy nie przyszli na 22.00 bo basen ma określoną pojemność. Możecie odwiedzić nas nawet kilka razy, macie na to 24 godziny

Na czym polega akcja? Dlaczego ważne jest by przepłynąć jak najwięcej?

Aby akcja odniosła sukces muszą współgrać dwa ogniwa, pływanie i sponsorzy. Sponsorzy dobrowolnie deklarują stawkę (np. 1zł) za każdy przepłynięty kilometr. Im więcej napływamy kilometrów wspólnie przez 24 godziny, tym więcej sponsorzy wpłacą pieniędzy.

W jaki sposób będzie weryfikowana odległość każdego zawodnika? Kto nad tym czuwa?

Każdy uczestnik przed wejściem na pływalnie zostanie wpisany na listę i zostanie oznaczony na ramieniu indywidualnym numerem. Na każdym torze będą sędziowie, którzy będą zapisywać odległości poszczególnych zawodników. Nad całością będzie czuwał Sędzia Główny. Po skończonej akcji, wszystkie odległości zostaną zsumowane i tak powstanie wynik akcji.

Obsługę sędziowską zapewnia Powiatowy Odział WOPR w Wodzisławiu Śląskim

Czy można zadeklarować mniejszą kwotę niż 1zł? Gdzie pobrać deklarację?

Tak, jeśli chcesz pomóc i być sponsorem akcji, nie musisz być właścicielem firmy, możesz jako osoba prywatna zadeklarować nawet 10, 20 lub 50 groszy za każdy przepłynięty kilometr, lub wpisać po prostu kwotę jaką chcesz wesprzeć akcję. Wystarczy że wypełnisz deklarację i prześlesz na email mariuszblazy@op.pl lub dostarczysz osobiście.

Deklarację możesz pobrać z  profilu na FB, osobiście na Krytej Pływalni, możesz też zadzwonić +48 600 114 114

Deklaracje można wypełnić nawet w trakcie trwania akcji!

Deklarację można też pobrać tutaj:

POBIERZ – WORD 2 MB