Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 23 lutego obchodzimy Dzień Walki z Depresją - Powiat Wodzisławski

23 lutego obchodzimy Dzień Walki z Depresją

Z tej okazji, dzisiaj o godzinie 13.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim odbędą się POWIATOWE OBCHODY DNIA WALKI Z DEPRESJĄ pod patronatem Starosty Wodzisławskiego Tadeusza Skatuły.

Celem obchodów, organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia PERŁA jest upowszechnienie i dostarczenie wiedzy na temat zaburzeń psychicznych, a także zmiana postaw społecznych w stosunku do osób cierpiących na depresję oraz zachęcanie samych chorych do specjalistycznego leczenia. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.

W programie zaplanowano między innymi wykład Katarzyny Porwoł – psychiatry i psychoterapeuty – pt.: „Różne oblicza depresji” (godz. 13.15 – 14.15) oraz konsultacje ze specjalistami (godz. 14:30 – 18:30).

Osoby zainteresowane skorzystaniem z konsultacji indywidualnych, proszone są o kontakt telefoniczny (nr tel. 32 455 31 64 w. 10) w celu uzgodnienia godziny konsultacji.