Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zmiana warty w PZZN - Powiat Wodzisławski

Zmiana warty w PZZN

Powiatowy Zakład Zarządzania Nieruchomościami w Wodzisławiu Śl. będzie mieć nowego dyrektora, a właściwie panią dyrektor. Obecnie kierujący Zakładem Grzegorz Stankiewicz odchodzi na emeryturę. Zastąpi go Bogumiła Kędzierska.

Uśmiechnięci kobieta i mężczyzna stojący obok siebie

Bogumiła Kędzierska jest zastępcą dyrektora PZZN ds. Administracyjno-Technicznych. Funkcję tę objęła w 2017 r. Od przyszłego wtorku, 27 lutego obejmie stanowisko dyrektora Zakładu. Nowa pani dyrektor jest absolwentką studiów wyższych na kierunku administracja oraz zarządzanie w administracji samorządowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze budownictwa i zarządzaniu nieruchomościami, również w Powiatowym Zakładzie Zarządzania Nieruchomościami.

Przedmiotem działania Zakładu jest gospodarowanie nieruchomościami Powiatu Wodzisławskiego i Skarbu Państwa. To ta instytucja odpowiada między innymi za stan techniczny i wygląd powiatowych ośrodków zdrowia, instytucji pomocowych, obiektów szkolnych itp. Wśród głównych zadań zrealizowanych przez Zakład w zeszłym roku wymienić można między innymi wymiany kotłowni węglowych w ośrodkach zdrowia w Gorzycach i Lubomi, wykonanie termoizolacji dachu ośrodka zdrowia w Syryni, modernizację łazienek w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, a także wymianę instalacji elektrycznej wraz z montażem oświetlenia awaryjnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie.

W sumie w ciągu minionych 5 lat na zlecenie Zarządu Powiatu PZZN zrealizował inwestycje infrastrukturalne  o łącznej wartości 24 mln zł, w tym związane z zapewnieniem dostępności powiatowych obiektów budowlanych do osób o szczególnych potrzebach o wartości 4,6 mln zł. Kontynuował też inwestycje proekologiczne w ośrodkach zdrowia o wartości ponad 2,6 mln zł. Odpowiedzialny był również m.in. za budowę Oazy Aktywności.

Starosta Leszek Bizoń, dziękując Grzegorzowi Stankiewiczowi oraz gratulując Bogumile Kędzierskiej wyraził przekonanie, że współpraca PZZN z pozostałymi instytucjami powiatowymi i Zarządem Powiatu będzie układała się co najmniej tak dobrze jak do tej pory, a czego efektem będą liczne inwestycje i ulepszenia w kolejnych powiatowych obiektach użyteczności publicznej. W podobnym tonie życzenia złożyli również pozostali członkowie Zarządu.