Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Zezowate szczęście” w Pegazie - Powiat Wodzisławski

„Zezowate szczęście” w Pegazie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na seans odrestaurowanej cyfrowo polskiej komedii pt. „Zezowate szczęście” Andrzeja Munka. Zobacz, jak urodzony pechowiec (w tej roli Bogumił Kobiela) zmaga się z przeciwnościami losu. Film w ramach cyklu Krótka Historia Polskiego Kina zostanie wyświetlony w czwartek, 8 czerwca o 19:00.

plakat "Zezowate Szczęście" w kinie Pegaz

Opis filmu: Jan Piszczyk jest pełen jak najlepszych intencji. Chce być wzorowym harcerzem, studentem, żołnierzem, urzędnikiem, obywatelem. Ciąg życiowych porażek sprawia, że ucieka od wolności i prosi o możliwość pozostania w więzieniu.

Jedno z najważniejszych dzieł szkoły polskiej i rola życia Bogumiła Kobieli. Andrzej Munk  dowiódł „Zezowatym szczęściem” swoich wybitnych umiejętności w dziedzinie komedii, a tym samym istnienia komediowego nurtu szkoły polskiej. Mozaika stylów i poetyk, od komedii niemej, przez groteskę, tragikomedię, film wojenny i powiastkę filozoficzną, stanowi odautorską sugestię, że pechowy bohater jest sterowany przez siły potężniejsze od niego. Ucieczka od wolności jest właściwie ucieczką od ducha czasów.

Od początku roku w Pegazie raz w miesiącu wyświetlany jest film w ramach cyklu Krótka Historia Polskiego Kina. Zaznajamia on widzów z polską klasyką filmową na dużym ekranie.

Organizator przeglądu: Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Przegląd współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Bilety: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy dostępne w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Kubsza 17.

Źródło: Stowarzyszenie Kin Studyjnych