Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Był do końca z ludźmi, którym służył... - Powiat Wodzisławski

Był do końca z ludźmi, którym służył…

Z ogromnym smutkiem i niewysłowionym żalem informujemy, że dzisiaj nagle odszedł od nas Tadeusz Skatuła, Starosta Wodzisławski IV i V kadencji, Wicestarosta Wodzisławski III i VI kadencji, samorządowiec, społecznik. We wrześniu skończyłby 73 lata.

Tadeusz Skatuła in memoriam

Śp. Tadeusz Skatuła odszedł niespodziewanie, lecz tak, jak żył. W pracy. Wśród osób niepełnosprawnych, podczas ukochanej imprezy sportowej. Pośród ludzi, którym służył całe swoje życie. Podczas XIX Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych. W swoim pięknym przemówieniu otwierającym imprezę, jak się okazało ostatnim, jakie wygłosił, powiedział:

Tu na tym niewielkim boisku, od 19 lat powstaje prawdziwa przestrzeń przyjaźni, tolerancji i zrozumienia pomiędzy ludźmi. Sport jest najlepszym środkiem przywrócenia kontaktu osób niepełnosprawnych ze światem zewnętrznym i ułatwienia integracji ze społecznością. Potwierdzenie tego znajdujemy w uśmiechach i zadowoleniu na twarzach uczestników (…) Nie będąc w pełni sprawnym, ale za to zawziętym, sumiennym, zdeterminowanym i konsekwentnym, można wygrywać na największych światowych imprezach sportowych. (…) Życzę, abyście nie tracili sił w pokonywaniu swoich barier.

Łączymy się w bólu i ogromnym smutku z Żoną Zmarłego, Jego Bliskimi i Przyjaciółmi.

Żegnamy Cię Szefie i dziękujemy…

Nigdy nie zapomnimy Ciebie i zasad, którymi kierowałeś się w życiu, a które zawsze starałeś się nam przekazać…

świece