Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zdobądź bezpłatnie nowe kwalifikacje. PCKZiU i Ekonomik prezentują ofertę dla dorosłych - Powiat Wodzisławski

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. to dwie powiatowe placówki, w których możliwe jest uzupełnienie wykształcenia lub zdobycie nowych kwalifikacji przez osoby dorosłe. Właśnie poznaliśmy szczegóły ich oferty edukacyjnej.

student

W przyszłym roku szkolnym Powiat planuje uruchomić w ramach kształcenia dla osób dorosłych w sumie 400 miejsc. W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego funkcjonuje zaoczne liceum ogólnokształcące dla dorosłych na podbudowie szkoły podstawowej czy gimnazjum albo szkoły zawodowej. Działa tam też (również w systemie zaocznym) Szkoła Policealna, oferująca naukę na kierunku technik usług kosmetycznych. Do tego dochodzi 15 kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Jest z czego wybierać – od spraw kadrowo-administracyjnych i rachunkowości, przez elektryczne, kosmetyczne, górnicze i mechaniczne po informatyczne. Zgodnie z planami jeden kurs w zakresie prowadzenia spraw kadrowo-płacowych oraz gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych może zostać uruchomiony również w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl.

Szczegółowy wykaz – POBIERZ (PDF 105KB)