Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jest pierwszy przypadek koronawirusa na terenie powiatu - Powiat Wodzisławski

Jest pierwszy przypadek koronawirusa na terenie powiatu

Z przykrością informujemy, że wczoraj wieczorem Sanepid w Wodzisławiu Śl. powiadomił o pierwszym przypadku zachorowania na koronawirusa na terenie powiatu wodzisławskiego. Jest to pacjent wcześniej hospitalizowany w Szpitalu w Raciborzu a potem przyjęty na Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śl. Natychmiast po zdiagnozowaniu pacjent ten został z Wodzisławia Śl. przewieziony na Oddział Chirurgii Szpitala Zakaźnego w Raciborzu, gdzie jest otoczony opieką medyczną.

covid 19

Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śl. został czasowo zamknięty. Wszczęto wszelkie procedury obowiązujące w takiej sytuacji. Personel oraz wszyscy pacjenci oddziału (28 pacjentów) zostali odizolowani, objęci badaniami oraz kwarantanną do czasu uzyskania wyników badań. Sytuację na bieżąco monitoruje Sanepid.

Teren szpitala został zdezynfekowany. Zarządzono też wzmożony nadzór sanitarno-epidemiologiczny na pozostałych oddziałach.

O czasowym zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej zostały powiadomione wszystkie okoliczne szpitale, Pogotowie Ratunkowe oraz służby zarządzania kryzysowego. Pacjenci wymagający pilnych zabiegów chirurgicznych będą kierowani do szpitali w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, Żorach i innych miejscowości.

W związku z zaistniałą sytuacją starosta Leszek Bizoń zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego.

O rozwoju sytuacji będziemy informować na stronie www.powiatwodzislawski.pl oraz PPZOZ www.zoz.wodzislaw.pl