Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zarząd Powiatu Wodzisławskiego z wotum zaufania i absolutorium - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego z wotum zaufania i absolutorium

Rada Powiatu Wodzisławskiego, po przeprowadzeniu debaty nad raportem o stanie Powiatu Wodzisławskiego za 2018 r. zdecydowała w głosowaniu o udzieleniu Zarządowi Powiatu pod kierunkiem starosty Leszka Bizonia wotum zaufania. Udzieliła też Zarządowi Powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego z wotum zaufania i absolutorium

Za udzieleniem wotum zaufania dla Zarządu osiemnastu radnych głosowało „za”. Ośmiu się wstrzymało. Za udzieleniem absolutorium głosowało 19 radnych. Siedem osób się wstrzymało.

W bloku głosowań nad raportem o stanie Powiatu oraz sprawozdań finansowych radni zatwierdzili też sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Wodzisławskiego za miniony rok. Starosta Leszek Bizoń podziękował członkom zarówno obecnego, jak i poprzedniego Zarządu Powiatu, a także służbom finansowym i pracownikom Starostwa Powiatowego i powiatowych jednostek organizacyjnych, bez których zaangażowania realizacja wielu zadań nie byłaby możliwa. – Realizacja budżetu to wielka odpowiedzialność dla Zarządu, ale też ciężka praca wielu osób. Pragnę podkreślić, że nasz Powiat dysponuje kadrą zaangażowanych i ambitnych fachowców, których codzienna praca przyczyniła się do sprawnego i efektywnego wykonania budżetu za 2018 r. – powiedział. Starosta wyraził też nadzieję na współpracę przy realizacji budżetu również w tym roku. – Jestem przekonany, że z takim zespołem i przy odpowiedniej współpracy z Radą realizacja tegorocznego budżetu także będzie przebiegała prawidłowo, a wszystko dla dobra mieszkańców powiatu – skwitował starosta.