Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zaproszenie do udziału w 47 edycji CROSSU OSTRZESZOWSKIEGO - Powiat Wodzisławski

Zaproszenie do udziału w 47 edycji CROSSU OSTRZESZOWSKIEGO

CROSS OSTRZESZOWSKI na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych naszego kraju. Na biegach przełajowych w trakcie Crossów Ostrzeszowskich rozpoczynali swą wielką sportową karierę późniejsi mistrzowie i reprezentanci Polski w wielu dyscyplinach sportowych.

Biegi – jako najprostsza forma sportu – są bowiem podstawą i podbudową do wielu innych dyscyplin. Nie jest tylko sloganem stwierdzenie, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”, ale również i umysł – stąd nie tylko znani sportowcy, ale również i wybitni naukowcy, ludzie świata gospodarki (w tym właściciele firm menadżerskich), działacze polityczni, właśnie w Ostrzeszowie spotykali się na przełajowych biegach. W ostatnich latach organizowanych jest wiele imprez tego typu, ale Ostrzeszowski Cross, ze względu na jego zasięg i specyfikę, jest jedną z najbardziej znanych i – co warto podkreślić – organizowaną nieprzerwanie od tylu lat taką imprezą. Cross Ostrzeszowski poprzez jego specyficzne elementy (otwarcie zgodne z ceremoniałem olimpijskim, różnorodność dystansów i zróżnicowany wiek uczestników, fakt rozgrywania w tym samym czasie wielu biegów na różnych trasach, imprezy towarzyszące, duże zainteresowanie publiczności) ma istotne walory wychowawcze i jest znaczącym wydarzeniem kulturalnym. W Crossie uczestniczy młodzież i dorośli, uczniowie i nauczyciele, sportowcy z klubów sportowych i niezrzeszeni, zawodnicy z kraju i zagranicy.

Regulamin imprezy