Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy na XI Powiatowe Dni Sportu - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy na XI Powiatowe Dni Sportu

Już po raz XI od 22 maja do 12 czerwca br. na terenie powiatu wodzisławskiego organizowane są Powiatowe Dni Sportu. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z programem imprez.

Plan imprez sportowych w ramach XI POWIATOWYCH  DNI  SPORTU
22  maja – 12  czerwca 2010 r
.

1. II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego.

Data: 22 maja 2010 r. (sobota),  godz. 9.00

W Turnieju wezmą udział przedstawiciele różnych grup zawodowych: strażaków, policjantów, lekarzy, przedsiębiorców, samorządowców, straży miejskiej, księży, dziennikarzy, prawników, ratowników medycznych, radnych. Najlepsze drużyny zostaną uhonorowane pamiątkowymi medalami.

Organizacja: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

Miejsce: Wodzisław Śl., Młodzieżowy Powiatowy Ośrodek Sportu przy ul. Pszowskiej 92.

2. X Licealiada Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego

Data: 25 maja 2010 r. (wtorek), godz. 9.00

Do rywalizacji przystąpią uczennice szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego. Czekają je zarówno zmagania drużynowe, jak i współzawodnictwo w konkurencjach indywidualnych. Dla wyróżniających się drużyn oraz czołowych zawodniczek ufundowane zostaną pamiątkowe puchary i statuetki. Przyznane zostaną również puchary za klasyfikację generalną.

Organizacja: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., Zespół Szkół Zawodowych  w Wodzisławiu Śl.

Miejsce: Wodzisław Śl., obiekty sportowe Zespołu Szkół Technicznych oraz Młodzieżowego Powiatowego Ośrodka Sportu przy ul. Pszowskiej 92.

3. XI Licealiada Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego

Data: 27 maja 2010 r. (czwartek), godz. 9.00

W zawodach udział wezmą uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego. Uczestnicy rywalizować będą w dyscyplinach zespołowych (piłka nożna, piłka siatkowa) oraz konkurencjach indywidualnych (m. in.: biegach, pchnięciu kulą, wyciskaniu sztangi, podnoszeniu ciężarka). Zwycięskie szkoły w klasyfikacji ogólnej, najlepsze drużyny i zawodnicy w konkurencjach indywidualnych zostaną nagrodzeni pucharami i statuetkami.

Organizacja: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., Zespół Szkoł Technicznych   Wodzisławiu Śl.

4.VIII Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Data: 1 czerwca 2010 r.  (wtorek), godz. 9.00.

Impreza przeznaczona dla osób niepełnosprawnych nie tylko z terenu powiatu wodzisławskiego ale również spoza jego granic. Organizatorzy zadbają zarówno o stronę sportową zawodów jak i cześć kulturalną. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w wielu konkurencjach sportowych oraz podziwiać przygotowaną część artystyczną.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.,  Warsztaty  Terapii Zajęciowej w Gorzycach i Wodzisławiu Śl., Młodzieżowy Powiatowy Ośrodek Sportu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Wodzisławiu Śl.

Miejsce: Wodzisław Śl., Obiekty Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu
przy ul. Pszowskiej 92

5. Śląska Liga Orlików 2010 r.

Data: 11 czerwca 2010 r. (piątek) godz. 9.00.

W zawodach wezmą udział najlepsze zespoły z poszczególnych Gmin i Miast z terenu powiatu wodzisławskiego, na których terenie znajdują się boiska typu ORLIK 2012. Turniej piłki nożnej wyłoni mistrza powiatu w kategorii szkół, gimnazjalnych i podstawowych. Najlepszy zespół w każdej kategorii będzie reprezentować Powiat na turnieju regionalnym. Koordynatorem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Ślaskiego.

Organizacja: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., koordynator- Urząd Marszałkowski w Katowicach.

Miejsce: Rydułtowy, boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach przy ul. Obywatelskiej 30.

6. III Wiosenny Mityng Nauczycieli i Pracowników Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego

Data: 12 czerwca 2010 r. (sobota) godz. 9.00.

Impreza będzie miała charakter sportowo – integracyjny i będzie okazją do wspólnej zabawy zarówno samych uczestników mityngu jak również ich rodzin, przyjaciół oraz dopingującej młodzieży. Spotkanie ma także służyć bliższemu zapoznaniu się nauczycieli, którzy najczęściej spotykają się tylko na polu zawodowym. Zawodnicy będą rywalizować  w wielu konkurencjach sportowych, m.in.: piłka nożna, pływanie, biegi, skok w dal, bieg
z jajkiem.

Organizacja: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.

Miejsce: Wodzisław Śl., obiekty Zespołu Szkół Technicznych oraz Młodzieżowego Powiatowego Ośrodka Sportu przy ul. Pszowskiej 92.