Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy na szkolenie z e-recept i e-skierowań - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy na szkolenie z e-recept i e-skierowań

Wspólnie z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) zapraszamy lekarzy, personel medyczny oraz przedstawicieli placówek medycznych na BEZPŁATNE szkolenie w zakresie e-recepty, e-skierowania oraz Internetowego Konta Pacjenta pacjent.gov.pl.

doktor

Spotkanie odbędzie się 12.09.2019r. o godz. 10:00 w Powiatowym Centrum Konferencyjnym mieszczącym się w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92A.

Po prezentacji możliwe będzie potwierdzenie Profilu Zaufanego, umożliwiającego korzystanie z wielu usług administracji publicznej, w tym z Internetowego Konta Pacjenta.

Link do złożenia wniosku o Profil Zaufany https://pz.gov.pl/pz/register

Uprzejmie prosimy o rejestrację na szkolenie poprzez formularz dostępny pod adresem: https://szkolenia-ezdrowie.csioz.gov.pl/

E-recepta – kolejny krok w cyfryzacji ochrony zdrowia

Przypominamy, że od stycznia 2020 roku, poza wskazanymi w przepisach wyjątkami, w obiegu mają pozostać wyłącznie recepty wystawione w postaci elektronicznej (e-recepty). Już teraz CSIOZ zachęca do podłączenia się do systemu P1 (e-zdrowia) oraz rozpoczęcia wystawiania e-recept pacjentom, jak również do zgłaszania zapotrzebowania na bezpłatne szkolenia organizowane w placówkach medycznych.

Podczas szkoleń Zespół Wdrożeń CSIOZ przedstawi funkcjonowanie e-recepty oraz proces podłączenia do platformy P1 (e-zdrowie). W trakcie spotkań przedstawiciele Centrum odpowiedzą również na pytania dotyczące nadchodzących zmian, a także opowiedzą o funkcjonalnościach Internetowego Konta Pacjenta (IKP) oraz trwającym pilotażu e-skierowania.

Pierwszy etap wdrożenia e-recepty jest już zakończony. Wszystkie apteki i punkty apteczne zostały podłączone do platformy e-zdrowie (P1). Wśród pacjentów wzrasta świadomość i zainteresowanie  e-receptą oraz bezpłatną aplikacją Ministerstwa Zdrowia – Internetowym Kontem Pacjenta  (tylko w okresie kwiecień-czerwiec br. blisko 3-krotny wzrost liczby logowań).

E-recepta oraz Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl) oferują przyjazne i oczekiwane przez pacjentów funkcjonalności, w tym m.in.:

• możliwość wykupienia przepisanych leków (e-recept) w różnych aptekach bez utraty refundacji,
  • częściową realizację recepty – nie trzeba w tym samym czasie wykupić wszystkich opakowań leku i nie ma konieczności brania odpisu,
  • jeśli pacjent choruje przewlekle, to po ustaleniu z lekarzem może dostać kolejną e-receptę
    bez konieczności wizyty w gabinecie,
  • możliwość sprawdzenia, jak przyjmować lek i w jakiej dawce,
  • dostęp do danych dzieci do 18 roku życia.

Przedstawiciele środowiska medycznego wskazują natomiast na:

• wygodę,
  • wzrost bezpieczeństwa,
  • większą kontrolę nad procesem terapeutycznym.

W celu podłączenia się Podmiotu Leczniczego bądź Praktyki do systemu P1 (e-zdrowie) należy skorzystać z wniosku udostępnionego na stronie https://rpwdl.csioz.gov.pl. Złożenie wniosku jest możliwe po zalogowaniu się na posiadane konto w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL).

Film instruktażowy, który krok po kroku prowadzi przez złożenie wniosku o dostęp do systemu P1 (e-zdrowie) w RPWDL jest dostępny na Youtube, link TUTAJ.

Po złożeniu wniosku i uzyskaniu dostępu do systemu P1 (e-zdrowie), należy zgłosić się do dostawcy systemu gabinetowego i uzyskać moduł e-recepty, dzięki czemu wystawianie e-recept będzie możliwe.

Na stronie internetowej CSIOZ, w zakładce dedykowanej e-recepcie, w sekcji „dla Podmiotów Leczniczych” zamieszczone są pomocne dokumenty, m.in. najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

CSIOZ zachęca też do kontaktu telefonicznego  pod numerem 19 457 – przez  7 dni w tygodniu w godzinach 6-21, a także  do przesyłania pytań na adres e-mail: e-recepta@csioz.gov.pl.

DO POBRANIA: