Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Żałoba narodowa po śmierci Pawła Adamowicza - Powiat Wodzisławski

Żałoba narodowa po śmierci Pawła Adamowicza

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydent RP Andrzej Duda zarządził żałobę narodową, która będzie obowiązywać od 18 stycznia od godziny 17:00 do 19 stycznia do godziny 19:00.

paweł adamowicz

Flagi państwowe, znajdujące się na publicznych gmachach zostaną opuszczone do połowy masztu. Zostaną również odwołane wszystkie imprezy masowe, koncerty, wydarzenia kulturalne oraz sportowe. Prezydent RP apeluje o należyte uszanowanie żałoby, a w ten sposób symboliczne wsparcie i współczucie dla rodziny śp. Pawła Adamowicza.

Przypomnijmy, że prezydent Gdańska został zaatakowany nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Zmarł w poniedziałek 14 stycznia. Miał 53 lata. Funkcję prezydenta miasta pełnił przez 20 lat, w gdańskim samorządzie zasiadał od 1990, czyli od początku jego powstania.