Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zaczynają się prace na ul. Głożyńskiej i ul. Rymera w Radlinie - Powiat Wodzisławski

Zaczynają się prace na ul. Głożyńskiej i ul. Rymera w Radlinie

Zaraz po świętach wielkanocnych, we wtorek 2 kwietnia, rozpocznie się przebudowa ulicy Głożyńskiej w Radlinie (odcinek od skrzyżowania z ulicą Rymera do skrzyżowania z ulicą Strzody). Z kolei na 3 kwietnia zaplanowano rozpoczęcie robót na ulicy Rymera.

ul. Rymera w Radlinie, popękany asfalt
W ramach inwestycji na ul. Głożyńskiej zaplanowano przebudowę drogi na ogólnej długości 392 mb wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Rymera. Całkowita wartości inwestycji to 4 552 052,00 zł. Na realizację zadania Powiat Wodzisławski pozyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2 405 279,80 zł.

W ramach inwestycji przewidziano m.in.:

  • przebudowę drogi,
  • budowę chodnika,
  • budowę sygnalizacji świetlnej,
  • budowę kanalizacji deszczowej,
  • przebudowę i zabezpieczenie sieci teletechnicznej,
  • przebudowę sieci energetycznej.

Na czas robót ulica Głożynska będzie nieprzejezdna (umożliwiony zostanie dojazd mieszkańców do posesji). Zakończenie prac planowane jest na październik 2024 r.

Z kolei 3 kwietnia zaplanowano rozpoczęcie robót na ulicy Rymera. Na odcinku od ulicy Głożyńskiej do ulicy Chrobrego przebudowany zostanie chodnik wraz z nawierzchnią jezdni. Inwestycja obejmie swoim zakresem odcinek drogi o długości 811 mb (od skrzyżowania z ulicą Głożyńską do skrzyżowania z ulicą Chrobrego). Prace przebiegać będą pod ruchem przy wykorzystaniu wahadłowej sygnalizacji świetlnej. Koszt tej inwestycji to 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskane przez Zarząd Powiatu wyniesie 825 tys. zł.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Tablica informacyjna o dofinansowaniu inwestycji ze środków rządowych, zawartość w tekście posta

Flaga polski, herb polski oraz informacje zawarte w tekście posta