Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami Ogólnopolski Tydzień Kariery - Powiat Wodzisławski

Za nami Ogólnopolski Tydzień Kariery

Od 17 do 21 października trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery. Do akcji po raz kolejny przyłączyły się szkoły i jednostki powiatu wodzisławskiego. Tegorocznej edycji przewodziło hasło: "Złap za stery do swojej kariery".

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, która ma na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Tegoroczna oferta wydarzeń była skierowana do młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych – planującej swoją dalszą edukację, jak i młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych – szukającej swojego miejsca na rynku pracy.

Powiat przyłączył się do akcji

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w powiecie wodzisławskim przygotowano ciekawe warsztaty z tematyki planowania swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Z ofertą do młodzieży wyszedł Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim oraz szkoły ponadpodstawowe z Wodzisławia Śląskiego, Rydułtów i Pszowa. Całość koordynował Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

PUP postawił na spotkania online

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim przygotował spotkania online. Dotyczyły one między innymi rekrutacji przez Internet czy zasad tworzenia CV. Można też było indywidualnie porozmawiać z doradcą zawodowym.

A co w szkołach?

Uczniowie szkół podstawowych licznie odwiedzali szkoły swoich starszych kolegów. Tam, głównie w pracowniach zawodowych, poznawali tajniki pracy analityka czy mechatronika, mieli okazję wziąć w warsztatach fotograficznych, gastronomicznych, fryzjerskich, mechanicznych. Przygotowano też warsztaty wojskowo-logistyczne, z zakresu projektowania i stylizowania ubrań, obróbki cyfrowej, zajęcia dziennikarskie i komputerowe.