Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski XXIII Radliński Bieg Ekologiczny „Trzeźwość = Zdrowie” - Powiat Wodzisławski

XXIII Radliński Bieg Ekologiczny „Trzeźwość = Zdrowie”

Zapraszamy do udziału w XXIII Radlińskim Biegu Ekologicznym pod hasłem "Trzeźwość = Zdrowie", który odbędzie się 3 maja 2018 r. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka.

Bieg zorganizowany jest dla uczczenia doniosłych wydarzeń w historii państwa i lokalnej społeczności, w szczególności ogłoszenia pierwszej Konstytucji w dziejach Państwa Polskiego, rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego oraz promocji Miasta Radlina. Jego celem jest również popularyzacja masowych biegów terenowych oraz krzewienia kultury fizycznej wśród społeczności lokalnej. Dodatkowo bieg będzie służył promocji zdrowia i walki ze szkodliwymi nawykami oraz uzależnieniami, w szczególności od alkoholu.

Dodatkowo wychodząc z założenia, że sportowcy prowadzą odpowiedni tryb życia, zgodny z hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, a także biorąc pod uwagę fakt realnego zagrożenia nałogami, przede wszystkim wspomnianego alkoholu, narkotyków, dopalaczy czy również Internetu.

Patronat nad eko-biegiem objął Starosta Wodzisławski, Ireneusz Serwotka.

Zbiórka uczestników biegu: 3 maja 2018 r., godz. 9.50, przy OSP Głożyny.

Warunki uczestnictwa

Prawo startu w zawodach mają wszyscy, którzy posiadają w dniu zawodów aktualne zaświadczenie lekarskie, dowód osobisty lub legitymację szkolną. Dzieci i młodzież szkolna biorą udział w biegu pod opieką rodziców, nauczycieli lub trenerów.

Opłata startowa

– dla osoby za start w kategorii I, II lub III – 3 zł,
– dla osoby za start w kategorii IV lub V – 5 zł.

Zgłoszenie uczestnictwa w biegu

• Indywidualnie lub zbiorowo, na podstawie wypełnionych kart zgłoszeń, znajdujących się w świetlicy MOK – OSP Głożyny, od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 do 20.00.
  • W dniu zawodów w sekretariacie zawodów dla kategorii I, II, III i IV od godz. 8.30 do 20 minut przed startem danej kategorii, dla kategorii V do godz. 11.40.

Świadczenia i nagrody

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymują:

1. Opiekę medyczną,
  2. Ciepły posiłek (grochówka, herbata),
  3. Znaczek biegu i proporczyk uczestnika oraz losowo dobrane nagrody.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymują nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Najstarszy i najmłodszy uczestnik i uczestniczka, a także najliczniejsze drużyny harcerskie zostaną uhonorowane.

Kategorie wiekowe, dystanse i czasy startu

I. Dzieci rocznik 2007 i młodsze – dystans 700 metrów, start: 10.10 i 10.25
II. Dzieci rocznik 2005-2006 – dystans 1000 metrów, start 10.40 i 11.00
III. Dzieci rocznik 2003-2004 – dystans 1800 m, start 11.20 i 11.40
IV. Młodzież i dorośli z roczników 1978 – 2002 – dystans 4200 m, start 12.00
V. Dorośli roczniki 1977 i starsi – dystans 4200 m, start 12.00
VI. Wyścig Nordic Walking – bez ograniczenia wiekowego – dystans 3600 m, start 11.20

Bieg zostanie rozegrany bez względu na pogodę.
Uczestnicy zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.

Więcej informacji na stronie Facebook: Krąg Harcerski Głożyny