Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski XXI wiek wkroczył do Powiatowego Centrum Konferencyjnego - Powiat Wodzisławski

XXI wiek wkroczył do Powiatowego Centrum Konferencyjnego

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. oficjalnie uruchomiono po remoncie Powiatowe Centrum Konferencyjne. Trzeba przyznać, że obiekt robi duże wrażenie.

nowoczesne pracownie szkoły powiatowe

Otwarcia zmodernizowanej sali – w dość nietypowy sposób, bo poprzez przecięcie multimedialnej wstęgi – dokonał Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Eugeniuszem Walą. Starosta podziękował wykonawcy – firmie „Zastalbud” – a także projektantowi sali, firmie ARBET-Kolarski s.c., podkreślając bardzo dobrą współpracę w realizacji przedsięwzięcia, a także funkcjonalność obiektu. Choć na co dzień będą się w niej odbywać posiedzenia rady powiatu, to możliwych form zagospodarowania obiektu jest wiele więcej: od konferencji, przez szkolenia po egzaminy szkolne i konkursy (zgodnie z informacją przekazaną przez dyrektora Zespołu Szkół Technicznych Czesława Pieczkę w przyszłym roku w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbędzie się finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych).

Starosta w sposób szczególny podziękował też przewodniczącemu Eugeniuszowi Wali, podkreślając jego ogromny wpływ na realizację inwestycji. Nowo oddaną salę nazwał też „dobrym spadkiem” przewodniczącego, który po dwudziestu latach działalności w powiecie ogłosił, że nie będzie ubiegał się o mandat radnego w najbliższych wyborach.

Powiatowe Centrum Konferencyjne po modernizacji dysponuje 110 miejscami siedzącymi oraz bogatym wyposażeniem multimedialnym, a także zapleczem dla tłumaczy. Remont trwał zaledwie trzy miesiące. Inwestycja obejmowała wykonanie ścianki działowej i podwieszanych sufitów, położenie gładzi, malowanie, wykonanie nowej instalacji elektrycznej i audiowizualnej, montaż opraw oświetleniowych i szafy komputerowej, wykonanie nowej wylewki i ułożenie wykładziny z płytek na powierzchni około 260 m2, zabudowę drzwi aluminiowych i okien, montaż parapetów i żaluzji okiennych, a także stworzenie dekoracyjnej ściany z płyty meblowej oraz budowę mobilnego podestu i ścianki. Wykonano również prace sanitarne związane z wykonaniem wentylacji mechanicznej, montażem klimatyzacji oraz wymianą grzejników. Ponadto powstała nowa instalacja audiowizualna.

Dzięki temu powiat wzbogacił się o centrum konferencyjne na miarę XXI wieku, spełniające wszelkie standardy i wymogi dla tego typu obiektów. W efekcie przebudowy możliwe będzie m.in. prowadzenie transmisji na żywo obrad Rady Powiatu, co jest wymogiem od nowej kadencji.

Wykonawcą prac była firma „Zastalbud” Przedsiębiorstwo Wielobranżowe z Gliwic, które zostało wyłonione w drodze przetargu. Oferta, którą złożyła firma opiewała na kwotę 720 tys. zł.

Z możliwościami technicznymi nowej sali jako jedni z pierwszych mogli zapoznać się odwiedzający nasz powiat członkowie delegacji z partnerskiego Powiatu Tczewskiego, jak również zaproszeni goście, m.in. współpracujący z powiatowymi szkołami przedsiębiorcy, których zaproszono na uroczystość otwarcia pracowni zawodowych, jakie w powiatowych szkołach zawodowych powstały dzięki unijnym projektom. Dzisiejszemu otwarciu towarzyszyła bowiem konferencja poświęcona funkcjonowaniu Powiatu Wodzisławskiego i Starostwa w ostatnich dwudziestu latach.