Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Delegacja Powiatu Tczewskiego gości w Wodzisławiu Śl. - Powiat Wodzisławski

Delegacja Powiatu Tczewskiego gości w Wodzisławiu Śl.

Wymiana dobrych praktyk w administracji publicznej to jeden z głównych celów przyjazdu delegacji Powiatu Tczewskiego do Wodzisławia Śl. Współpraca pomiędzy powiatami trwa od 2013 roku, kiedy została podpisana umowa partnerska.

delegacja powiatu tczewskiego

Delegacja z Kociewia liczy w sumie 16 osób i spędzi na ziemi wodzisławskiej cztery dni, od 26 do 29 września. Przewodniczy jej starosta tczewski Tadeusz Dzwonowski. Obecny jest również członek zarządu powiatu Adam Klimczak oraz urzędnicy – nie tylko z tczewskiego starostwa i innych powiatowych jednostek organizacyjnych, ale również z gmin powiatu tczewskiego.

Dzisiaj goście wzięli udział w konferencji poświęconej funkcjonowaniu Powiatu Wodzisławskiego i tutejszego Starostwa przez okres ostatnich 20 lat, połączonej z otwarciem Powiatowego Centrum Konferencyjnego i pracowni zawodowych w szkołach. Po konferencji odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele obu powiatów mieli okazję do wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w administracji publicznej. Później delegaci zostali ponownie zaproszeni do centrum konferencyjnego, aby obejrzeć prezentację, dotyczącą Powiatu Wodzisławskiego.

W programie znajduje się również m.in. wizyta w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego połączona ze zwiedzaniem sztolni oraz inkubatora drukarek 3d.