Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski XII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego, 15-21 lipca 2012 roku, Bielsko-Biała - Powiat Wodzisławski

„Europa w obliczu kryzysu; więcej rygoru czy solidarności?”

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej jako polski organizator XII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego serdecznie zaprasza młodych ludzi z województwa śląskiego do wzięcia udziału w tegorocznym spotkaniu, które odbędzie się w dniach 15-21 lipca 2012 roku w Bielsko-Białej. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Celem odbywających się co roku spotkań Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział 15-osobowe grupy młodych ludzi – w wieku od 17 do 23 lat z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską. Młodzież podczas 7 dniowego pobytu w Bielsku-Białej będzie miała okazję wziąć udział w debatach i spotkaniach z przedstawicielami różnych szczebli władzy samorządowej oraz parlamentarnej, ponadto zorganizujemy dla uczestników szereg warsztatów tematycznych, aby przygotować ich do debat, dyskusji oraz konferencji. W programie przewidzieliśmy również wiele atrakcji tj.: wycieczki, spotkania integracyjne, zwiedzanie, wędrówki po górach, atrakcje sportowe etc.

Rekrutacja: Do udziału w tegorocznym Szczycie Młodzieży, zapraszamy młode osoby spełniające następujące kryteria:

• wiek 17-23 lat
  • zainteresowanie problematyką europejską
  • aktywność i zaangażowanie w życiu lokalnej społeczności
  • znajomość języka niemieckiego lub/i francuskiego – mile widziane

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Szczycie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, i przesłanie go mailem, faksem bądź pocztą do 15 czerwca 2012 roku.

Kontakt: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice, Mariusz Rotarski, menedżer projektu, tel: 32 461 20 70, e-mail: mariusz.rotarski@haus.pl

Szczegółowe informacje na stronie: http://haus.pl/aktualnosci-79.html