Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wszystkiego najlepszego dla Braci Górniczej! - Powiat Wodzisławski

Wszystkiego najlepszego dla Braci Górniczej!

Dzisiaj w kalendarzu 4 grudnia, czyli swoje święto obchodzą górnicy. Z tej okazji całej Braci Górniczej składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, górniczego szczęścia oraz bezpiecznych warunków pracy.

Tradycyjne święto górników – Barbórka – to szczególny dzień na Górnym Śląsku, nie tylko dla pracowników kopalń i zakładów wydobywczych. Dopóki bowiem w górnośląskim krajobrazie pozostanie choćby jedna wieża wyciągowa szybu, dopóty 4 grudnia będzie kojarzyć się z Dniem Górnika.

Święto to jest jedną z piękniejszych polskich tradycji, wyrażającą szacunek dla ludzkiego znoju i wysiłku oraz jego owoców. Etos rzetelnej i ciężkiej pracy oraz ludzkiej solidarności w obliczu nieustępliwej Natury i jej sił zajmuje zaś szczególne miejsce w mentalności mieszkańców naszego regionu.

W imieniu władz samorządowych Powiatu Wodzisławskiego całej Braci Górniczej życzymy dużo zdrowia, wytrwałości oraz szczęścia na kolejny rok. Niech te radosne chwile świętowania oraz uroczysty dzień „Barbórki” przyniosą niezapomniane wspomnienia oraz motywację do dalszej owocnej działalności.

Z górniczym Szczęść Boże!

Starosta Leszek Bizoń wraz z Zarządem Powiatu Wodzisławskiego

Przewodniczący Adam Krzyżak wraz z Radą Powiatu Wodzisławskiego