Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 11.12.2023 Rydułtowy: Film z cyklu “Wystawa w kinie” - Pocałunek Gustava Klimta - Powiat Wodzisławski

11.12.2023 Rydułtowy: Film z cyklu “Wystawa w kinie” – Pocałunek Gustava Klimta

Wielki malarz na ekranie rydułtowskiego kina. Pocałunek Klimta. O obrazach mistrza Secesji Wiedeńskiej. Film z cyklu “Wystawa w kinie” w Rydułtowskim Centrum Kultury “Feniks”

Pocałunek Gustava Klimta - plakat

Pocałunek Gustava Klimta jest podobno najczęściej reprodukowanym obrazem. Plakaty z jego wizerunkiem wiszą w akademikach całego świata, wciąż zajmując w nich pierwsze miejsce. Kubki, magnesy, notesy, długopisy – na tym wszystkim można znaleźć wizerunek tego obrazu, szczególnie jeśli odwiedza się Wiedeń.

W premierowym filmie z cyklu Wystawa w Kinie będziemy mogli przyjrzeć się detalom tego namalowanego prawdziwym złotem obrazu, który wisi w Belvedere Museum w Wiedniu. Poznamy też jego historię i historię samego Gustava Klimta, niedoścignionego mistrza Secesji Wiedeńskiej. Przyjrzymy się również innym obrazom tego artysty. Film ten przygotowali twórcy Nowego Vermeera. Wystawy wszech czasów.

Czas trwania: około 90 minut
Polskie napisy

Seanse:

27.11.23 godz. 19:00
11.12.23 godz. 18:00

Bilet: 25 zł
Bilety dostępne w kasach RCK oraz na stronie https://biletyna.pl/Rydultowy
Kino Rydułtowskiego Centrum Kultury “Feniks”, ul. Strzelców Bytomskich 9a