Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Wolontariusze oraz sportowcy ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego wyróżnieni

Wolontariusze oraz sportowcy ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego wyróżnieni

136 wolontariuszy oraz 44 sportowców ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których podmiotem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski w minioną środę, 5 października, uhonorowały władze Powiatu podczas gali, którą Starostwo Powiatowe zorganizowało w ramach obchodów ustanowionego decyzją Rady Unii Europejskiej „Europejskiego Roku Wolontariatu 2011”.

Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Gości powitał Dariusz Prus, Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego, który zwracając się do zgromadzonej na auli grupy wolontariuszy podkreślił, iż jest dumny z faktu, że mamy tak wspaniałą młodzież, która dobrowolnie, nieodpłatnie, świadomie i bardzo chętnie pomaga innym. – Praca, którą wykonujecie wymaga bardzo często wielu wyrzeczeń i poświęceń. Jest niezwykle trudna, gdyż stajecie się często świadkami nieszczęść i tragedii innych ludzi. Najbardziej zaskakującym jest jednak fakt, iż wystarczającą zapłatą za swoją nieocenioną pomoc i ciężką pracę jest szczęście oraz uśmiech na twarzy drugiego człowieka – mówił wicestarosta. Na co dzień osoby te pracują m.in. w ośrodkach pomocy społecznej czy warsztatach terapii zajęciowej i dzielą się z innymi dobrym słowem, służą opieką oraz pomocą.

W przemówieniu nie zabrakło również słów uznania dla sportowców, którym wicestarosta dziękował między innymi za to, że swoją postawą i osiągniętymi wynikami promują nie tylko swoje szkoły czy kluby sportowe, ale cały powiat wodzisławski.

Wyróżnieni wolontariusze i ich opiekunowie z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Wodzisławskiego – Eugeniusza Wali oraz wicestarosty Dariusza Prusa  odebrali dyplomy uznania oraz medale „ZASŁUŻONY WOLONTARIUSZ 2011″. Zaś nagrodzeni  sportowcy oraz ich rodzice, opiekunowie i trenerzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, talony oraz kwiaty.

Na zakończenie uroczystości wszyscy wyróżnieni oraz zaproszeni goście wzięli udział w koncercie „I jak tu nie jechać?” w wykonaniu Ilony Bazan oraz Przemysława Strączka.