Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Wolontariusze oraz sportowcy ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego wyróżnieni

136 wolontariuszy oraz 44 sportowców ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których podmiotem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski w minioną środę, 5 października, uhonorowały władze Powiatu podczas gali, którą Starostwo Powiatowe zorganizowało w ramach obchodów ustanowionego decyzją Rady Unii Europejskiej „Europejskiego Roku Wolontariatu 2011”.

Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Gości powitał Dariusz Prus, Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego, który zwracając się do zgromadzonej na auli grupy wolontariuszy podkreślił, iż jest dumny z faktu, że mamy tak wspaniałą młodzież, która dobrowolnie, nieodpłatnie, świadomie i bardzo chętnie pomaga innym. – Praca, którą wykonujecie wymaga bardzo często wielu wyrzeczeń i poświęceń. Jest niezwykle trudna, gdyż stajecie się często świadkami nieszczęść i tragedii innych ludzi. Najbardziej zaskakującym jest jednak fakt, iż wystarczającą zapłatą za swoją nieocenioną pomoc i ciężką pracę jest szczęście oraz uśmiech na twarzy drugiego człowieka – mówił wicestarosta. Na co dzień osoby te pracują m.in. w ośrodkach pomocy społecznej czy warsztatach terapii zajęciowej i dzielą się z innymi dobrym słowem, służą opieką oraz pomocą.

W przemówieniu nie zabrakło również słów uznania dla sportowców, którym wicestarosta dziękował między innymi za to, że swoją postawą i osiągniętymi wynikami promują nie tylko swoje szkoły czy kluby sportowe, ale cały powiat wodzisławski.

Wyróżnieni wolontariusze i ich opiekunowie z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Wodzisławskiego – Eugeniusza Wali oraz wicestarosty Dariusza Prusa  odebrali dyplomy uznania oraz medale „ZASŁUŻONY WOLONTARIUSZ 2011″. Zaś nagrodzeni  sportowcy oraz ich rodzice, opiekunowie i trenerzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, talony oraz kwiaty.

Na zakończenie uroczystości wszyscy wyróżnieni oraz zaproszeni goście wzięli udział w koncercie „I jak tu nie jechać?” w wykonaniu Ilony Bazan oraz Przemysława Strączka.