Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: KONCERT WODZISŁAWSKIEJ ORKIESTRY ROZRYWKOWEJ - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: KONCERT WODZISŁAWSKIEJ ORKIESTRY ROZRYWKOWEJ

Jak pozytywnie nastroić się na święta? Jak sprawić, by myśli koncentrowały się na tym, co brzmi radośnie i dobrze? Z pomocą przychodzi kolejne przedsięwzięcie online organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury. W niedzielę, 20 grudnia w transmisji na żywo wystąpią muzycy Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej wraz z wokalistkami. Wydarzenie pn. „Koncert na Gwiazdkę” jest kolejną odsłoną akcji WCK #siećzkulturąwdomu.

plakat - koncert online w WCK

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2013 roku. Tworzy ją grupa utalentowanych muzyków w różnym wieku. To w niej w jedno scala się siła i artystyczna wrażliwość uczniów, absolwentów, pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara oraz muzyków związanych z Wodzisławiem Śląskim. Jej ekspresję można było usłyszeć na różnych koncertach podczas miejskich imprez i uroczystości. Kierownikiem artystycznym orkiestry jest Marek Sobota. Z orkiestrą występują solistki Alicja Tarasek, Oliwia Węgrzyk i Roksana Ostojska.

zdjęcie - Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa

Podczas grudniowego koncertu usłyszymy znane hity muzyki rozrywkowej oraz standardy nawiązujące do świątecznego czasu. Koncert będzie można zobaczyć, dzięki bezpłatnej transmisji na żywo, 20 grudnia o godzinie 17:00 na Facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.