Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wideokonferencji z ósmoklasistami ciąg dalszy - Powiat Wodzisławski

Wideokonferencji z ósmoklasistami ciąg dalszy

Dziś odbyły się kolejne wideokonferencje dla ósmoklasistów, tym razem z udziałem dwóch szkół z gminy Lubomia, czyli rodzinnych stron Starosty Wodzisławskiego Leszka Bizonia, który też uczestniczył w tym wirtualnym spotkaniu.

Wideokonferencje-z-ósmoklasistami
Proponowane wideokonferencje to alternatywa dla wywiadówek i spotkań z uczniami, które były jednym z planowanych działań promocyjnych. Niestety obecna sytuacja zmusiła nas do przeniesienia się w świat elektroniczny – tak też powstała inicjatywa zorganizowania wideo -rozmów z ósmoklasistami.

Czego można się dowiedzieć?

Opowiadamy o wszystkich ważnych kwestiach związanych z nadchodzącym naborem do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Ósmoklasiści dowiedzą się jak poprawnie logować się w systemie elektronicznym, kiedy powinni składać dokumenty do szkół oraz jak przebiega cały proces rekrutacji. Oprócz tego przedstawiamy ofertę edukacyjną wszystkich publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu wodzisławskiego, dla których jesteśmy organem prowadzącym. Pod koniec jest również czas na pytania, dlatego to idealna okazja na wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości.

Z możliwości wideokonferencji skorzystały już szkoły podstawowe z Rydułtów, Pszowa, Lubomi, Syryni, Wodzisławia Śląskiego. Nadal zachęcamy do zapisów pozostałe szkoły podstawowe z terenu powiatu wodzisławskiego!

Zapisy pod numerem tel.: 32 453 99 60

starosta Leszek Bizoń podczas wideokonferencji ze szkołami w Lubomi