Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ważny komunikat w sprawie opieki medycznej nad dziećmi - Powiat Wodzisławski

Ważny komunikat w sprawie opieki medycznej nad dziećmi

Dyrekcja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. informuje, że w związku z planowanym od 1 grudnia 2022 r. czasowym zaprzestaniem działalności (tzw. zawieszeniem) Oddziału Pediatrycznego, co spowodowane jest brakiem kadry lekarskiej, mali pacjenci wymagający hospitalizacji będą musieli korzystać z pomocy sąsiednich szpitali. Nic się jednak nie zmienia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Mali pacjenci nadal uzyskają pomoc w Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach na takich samych zasadach, jak dotychczas.

szpital w Wodzisławiu Śl.

Oznacza to, że w przypadku konieczności udzielenia pomocy medycznej dziecku:

• po zamknięciu poradni lekarza rodzinnego, czyli po godz. 18:00 każdego dnia roboczego,
  • a także całodobowo w soboty, niedziele i święta

mali pacjenci będą mogli korzystać z porad medycznych w Rydułtowach.

Dopiero w przypadku, gdy lekarz stwierdzi konieczność hospitalizacji dziecka, powstanie konieczność skorzystania z opieki jednego z sąsiednich szpitali z funkcjonującym oddziałem pediatrycznym. Najbliższe szpitale to:

• Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju,
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku,
  • Szpital Rejonowy w Raciborzu,
  • Szpital Miejski w Żorach.

Oświadczenie dyrekcji PPZOZ, opis zawartośći w treści posta