Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Warsztaty tworzenia zawieszek i wosków sojowych w WCK - Powiat Wodzisławski

Warsztaty tworzenia zawieszek i wosków sojowych w WCK

Inspirujących spotkań z rękodziełem dla młodzieży i dorosłych w Wodzisławskim Centrum Kultury ciąg dalszy. Tym razem, na życzenie uczestników poprzedniego spotkania z cyklu „Tu i teraz", zapraszamy na warsztaty tworzenia zawieszek i wosków sojowych. Ponowne spotkanie prowadzone przez firmę Lume Candles odbędzie się 5 kwietnia o godz. 17:00.

plakat warsztaty zawieszki

Podczas zajęć uczestnicy poznają etapy powstawania zawieszek florenckich, czyli zapachowych tabliczek wykonanych z naturalnych składników, takich jak wosk sojowy, suszone kwiaty oraz olejki eteryczne. Zawieszki nie dość, że pięknie pachną, to mogą dodatkowo stanowić unikatową ozdobę naszych wnętrz lub być niepowtarzalnym prezentem dla kogoś bliskiego. Zawieszki mogą również pełnić rolę użytkową w naszych szafach odstraszając mole i inne owady.

Spotkanie będzie okazją do wykonania trzech zawieszek zapachowych oraz wosków sojowych. Uczestnicy będą mogli dobrać kształty, zapachy i inne dodatki wedle swoich upodobań.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 75 zł. Zapisy przyjmowane są do 27 marca pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl (wpłaty przelewem na konto WCK lub w kasie w nieprzekraczalnym terminie do 3 kwietnia – o możliwości wpłaty poinformuje organizator w momencie zebrania się odpowiedniej liczby zainteresowanych). Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 w. 28).