Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski W sobotę utrudnienia w centrum Rydułtów - Powiat Wodzisławski

W sobotę utrudnienia w centrum Rydułtów

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg, w najbliższą sobotę, 5 września, od godziny 6.00 rano na głównym skrzyżowaniu w Rydułtowach (ul. Romualda Traugutta, Plebiscytowa, Gen. Józefa Bema i Ofiar Terroru) będą prowadzone prace związane z poprawą bezpieczeństwa i przepustowości skrzyżowania. Na ich czas wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, zaś na poszczególnych wlotach ulic zawężane będą pasy ruchu.

źródło google maps

Celem zadania pod nazwą: “Poprawa bezpieczeństwa i przepustowości na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr: 5024S (ul. Romualda Traugutta i Plebiscytowa), 5025S (ul. Gen. Józefa Bema) i drogi gminnej ul. Ofiar Terroru w Rydułtowach” będzie dozbrojenie istniejącej sygnalizacji świetlnej o dodatkowe sygnalizatory oraz urządzenia detekcji ruchu. Pozwoli to na wprowadzenie nowego programu pracy sygnalizacji wraz z przejściem na program akomodacyjny, czyli dostosowujący się do aktualnego natężenia. Zmianie ulegnie również rozkład relacji na pasach wlotu ul. Bema. Ruch będzie kierowany na pas do jazdy na wprost i lewo, natomiast dotychczasowy pas do skrętu w prawo będzie pasem dodatkowym. Zaplanowane działania stanowczo poprawią bezpieczeństwo ruchu oraz komfort jazdy na skrzyżowaniu.

Inwestycję realizuje firma wyłoniona w trakcie przetargu tj. Fabryka Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych „Sygnały” Sp. z o.o.  Sygnały 62, 44-251 Rybnik, która zaoferowała wykonanie zadania za kwotę 51 325,44 zł brutto.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności oraz zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie pionowe w obszarze skrzyżowania.