Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie - Powiat Wodzisławski

VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie

2 grudnia 2008 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim po raz VI odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie, który corocznie wpisany jest w Powiatowe Dni Regionu.

W tym roku wzięło w nim udział pięć szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Rywalizacja toczyła się w dwóch etapach. I etap – eliminacje, gdzie drużyny odpowiadały na pytania o każdej z gmin powiatu wodzisławskiego za 1,2.lub 3 punkty.

Przykładowe pytania to:

• Do jakiego Euroregionu należy gmina Godów?
  • Z jakimi gminami graniczy gmina Gorzyce?
  • Co oprócz węgla w XIX wieku wydobywano w Pszowie?

Do drugiego etapu przeszły trzy szkoły, które rywalizowały w takich zadaniach jak np projektowanie znaczka z okazji jubileuszu „10-lecia Powiatu Wodzisławskiego, przyporządkowanie sołectwa lub dzielnicy do gmin powiatu, czytanie tekstu napisanego gwarą, tłumaczenie zaznaczonych wyrazów na język polski, ułożenie krótkiego wierszyka, sloganu promującego nasz region, powiat oraz runda pytań o powiecie wodzisławskim.

Wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom. Komisja w składzie: Grażyna Durczok, Agnieszka Lubszczyk, Lucyna Wojtas, Sławomir Kulpa i Bernadeta Koczwara, po podsumowaniu punktów, przyznała następujące miejsca:

• I miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim,
  • II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rydułtowach,
  • III miejsce – Zespół Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wręczyła Pani Grażyna Durczok – sekretarz Powiatu Wodzisławskiego.

Impreza była współorganizowana z Zespołem Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl.

Opracowało:
Biura Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.