Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zmiana organizacji ruchu na ul. Czyżowickiej w Wodzisławiu Śląskim - Powiat Wodzisławski

Zmiana organizacji ruchu na ul. Czyżowickiej w Wodzisławiu Śląskim

Kierowcy na co dzień poruszający się ul. Czyżowicką w Wodzisławiu Śląskim powinni z uwagą śledzić znaki drogowe. Wszystko to w związku z planowaną czasową zmianą organizacji ruchu w tym rejonie. Prace przy przebudowie dróg prowadzących do stref gospodarczych w Czyżowicach i Wodzisławiu Śląskim, mimo niesprzyjającej lipcowej aury, posuwają się naprzód i wkrótce dotrą na ul. Czyżowicką w Wodzisławiu Śląskim.

W związku z tym informujemy, że najprawdopodobniej jutro, w środę 10 sierpnia, zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. W kierunku od Czyżowic do Wodzisławia Śl. na odcinku ul. Czyżowickiej do skrzyżowania z ul. Wolności zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, z równoczesnym całkowitym zamknięciem drogi dla ruchu zmierzającego w przeciwnym kierunku (tj. od Wodzisławia Śl. do Czyżowic). Zmiany będą wprowadzane etapami, najpierw na odcinku od skrzyżowania z ul. Karkoszka do przecięcia z ul. Żwirki i Wigury, a następnie, w miarę postępu prac – na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do skrzyżowania z ul. Wolności. W ostatnim etapie prac, które prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Pszowską zostanie wprowadzona sygnalizacja świetlna, a ruch odbywać się będzie wahadłowo.

Duże zmiany czekają przede wszystkim kierowców udających się z Wodzisławia Śl. do Czyżowic, bowiem aby dojechać do strefy przemysłowej w tej miejscowości będą musieli skorzystać z objazdu. Ten zaproponowany przez wykonawcę drogi przebiegać będzie ul. Pszowską, dalej ul. Młodzieżową do ul. Oraczy i Olszyny, a następnie ul. Nową i Wodzisławską.

Zamknięcie drogi od strony Wodzisławia Śl. w największym stopniu dotknie ciężki transport kierujący się do strefy gospodarczej. Mieszkańcy nadal będą mogli dojechać do Czyżowic od strony Turzy Śląskiej, Rogowa i Gorzyc.

Trudno określić jak długo będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wykonawca – firma DROG-BUD Sp. z o.o. – zadeklarował, że postara się jak najszybciej zakończyć prace na tym odcinku inwestycji. Na tempo prac ma jednak wpływ wiele czynników, dlatego trudno przesądzić jak długo one potrwają.

Przypomnijmy, że według harmonogramu roboty na drogach odciążających DW 933 planowo zakończyć się mają w kwietniu 2012 r. jednak w celu zminimalizowania utrudnień dla mieszkańców ciężkie roboty mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła przeprasza za utrudnienia i apeluje do kierowców o śledzenie tablic informacyjnych i znaków drogowych oraz o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwraca równocześnie uwagę, że przebudowa trasy czyżowickiej jest jedną z najważniejszych obecnie realizowanych inwestycji, na którą i mieszkańcy, i przedsiębiorcy oczekiwali od dłuższego czasu. Z tego powodu Starosta prosi o wyrozumiałość i cierpliwość.