Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga! Objazd między Rydułtowami i Pszowem - Powiat Wodzisławski

Uwaga! Objazd między Rydułtowami i Pszowem

Jak poinformowała firma Eurovia Polska S.A., dzisiaj, 6 maja, ok. godz. 13:00 wprowadzono zmianę organizacji ruchu w rejonie ul. Traugutta w Pszowie. Ruch odbywający się od drogi wojewódzkiej nr 933 (ul. Pszowska) w kierunku Rydułtów prowadzony jest jednym pasem ruchu. Z kolei w kierunku przeciwnym, tj. od Rydułtów do DW933, wprowadzono objazd ul. Krzyżkowicką w Rydułtowach i Armii Krajowej w Pszowie.

Utrudnienia wynikają z rozpoczęcia przebudowy drogi powiatowej nr 5024 S (ul. Traugutta) w Pszowie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój, na co Powiat Wodzisławski pozyskał z budżetu państwa połowę wartości inwestycji. Drugą połowę Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. wyłoży wspólnie z Miastem Pszów.

W trakcie robót zostaną przebudowane chodniki, zatoki autobusowe, kanalizacja deszczowa, nawierzchnia jezdni na długości ponad pół kilometra., sieć teletechniczna, sieć energetyczna oraz oświetlenie. Wykonane zostanie również oznakowanie poziome, pionowe i miejsca postojowe.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 21 październik 2013 r.