Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Turystyka rozwija się tam, gdzie przedsiębiorcy potrafią się dogadać - Powiat Wodzisławski

Turystyka rozwija się tam, gdzie przedsiębiorcy potrafią się dogadać

O tym, że turysta przyjedzie do miejsc, gdzie zaoferuje się mu wysokiej jakości kompleksową ofertę, a do tego potrzebna jest nie konkurencja, a współpraca hoteli, restauracji i organizatorów turystyki – przekonywali organizatorzy międzynarodowego śniadania biznesowego dla branży turystycznej, jakie miało miejsce w czwartek (27.02) w Zabytkowej Kopalni Ignacy.

śniadanie branża turystyczna

Współpraca się opłaca
Gościem specjalnym wydarzenia był Adam Wawoczny, Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, a zarazem Dyrektor Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Podkreślił, w jak ważnym momencie znajduje się obecnie branża turystyczna w naszym regionie. – Rozpoczynamy długi i ważny proces budowy nowej marki Kraina Górnej Odry. Żeby to się udało konieczne jest włączenie się w ten proces biznesu – tłumaczył Adam Wawoczny. Prezes ŚOT dodał, że warunkiem osiągnięcia sukcesu jest współpraca. – Turystyka rozwija się tam, gdzie przedsiębiorcy potrafili się dogadać. W rozwiniętych turystycznie miejscach w Europie jeden hotel promuje drugi, jedna restauracja poleca drugą. Tam wiedzą, że jeśli turystę uda się zatrzymać na dłużej i zaoferuje się mu kompleksowy, wysokiej jakości produkt, zarobią na tym wszyscy – łumaczył Wawoczny.

Silesianka – 34 wieże widokowe
Ireneusz Burek – prezes Śląskiego Porozumienia Gospodarczego ŚLĄSK.ONLINE zrelacjonował uczestnikom śniadania wizytę studyjną w Ostrawie, podczas której przedstawiany był projekt Silesianka. To pomysł na budowę 34 wież i platform widokowych w Euroregionie SILESIA. – To ogromna szansa dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej, turystycznej, gastronomicznej, by włączyć się w ten produkt turystyczny i „zagospodarować” turystów, którzy będą przemieszczali się szlakiem wież widokowych. Już za kilka tygodni dostępna będzie platforma gospodarcza, którą pozwoli na promocję tych branż, będziemy też integrować serwis z portalami informacyjnymi w całym Subregionie Zachodnim. Aby wzmocnić nasz lokalny biznes przy okazji takich projektów Kraina Górnej Odry czy jak Silesianka, musimy tam być – uważa Ireneusz Burek.

Wiedza i bezcenne kontakty
Międzynarodowe śniadanie biznesowe dla branży turystycznej przyciągnęło menadżerów hoteli, restauracji oraz organizatorów turystyki z Polski i Czech. Goście zza południowej granicy zaprezentowali znajdujący się w sąsiedztwie Łysej Góry Beltine Forest Hotel. – Tego typu spotkania to okazja do przekazania konkretnej, praktycznej wiedzy  tematy biznesowe. Ale przede wszystkim możliwość poznania się i nawiązania bezcennych kontaktów – przekonuje Krzysztof Dybiec, prezes IG w Wodzisławiu Śl.

Organizatorami wydarzenia była Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim oraz Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE w partnerstwie z sygnatariuszami polsko-czeskiego memorandum o współpracy biznesu i samorządów zawartego 10 października. W imieniu powiatu podpisał je wówczas starosta Leszek Bizoń. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. Partnerem spotkania była również Śląska Organizacja Turystyczna, a patronat medialny nad nim objęły: ŚląskiBiznes.pl, Gazeta Informator, Plusy dla Biznesu, Raciborz.com.pl, Rybnik.com.pl, , tuJastrzebie.pl, tuWodzislaw.pl, tuŻory.pl.

Informacja i foto nadesłane. Oprac. BKI