Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski "Tropem Wilczym" - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w najbliższą niedzielę! - Powiat Wodzisławski

„Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w najbliższą niedzielę!

W tą niedzielę (3.03) odbędzie się VII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Bieg jest imprezą ogólnopolską, organizowaną przez Fundację Wolność i Demokracja. Główny cel to edukacja oraz oddanie honorów żołnierzom II konspiracji walczących z komunistami w latach 1944-1963. Podczas biegu organizowana jest również charytatywna akcja "Biegnę dla Beniamina", organizowana przez ZPSWR.

plakat bieg pamieci Żołnierzy Wyklętych

Lokalnym organizatorem akcji jest 5 Wodzisławska Drużyna Harcerzy „Wilki” oraz Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznych Piechota „HEER”. W tegorocznej edycji do biegu zgłosiło się 200 uczestników.

Podczas biegu zostanie zorganizowana charytatywna akcja biegowa „biegnę dla Beniamina”. Beniamin jest uczniem Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Obecnie ma 22 lata i od 3 roku życia , kiedy to uległ wypadkowi komunikacyjnemu jest osobą poruszającą się na jednej nodze i dodatkowo utracił jedną kończynę górną, a druga została porażona podczas wypadku. Społeczność szkolna podjęła akcję oprotezowania w kończynę dolną Benia oraz umożliwienia mu rehabilitacji. Na ten cel niezbędne są odpowiednie finanse. Została zorganizowana zbiórka pieniędzy, do której chętnie przyczyniły się zarówno osoby prywatne, jak i szkoły, instytucje czy fundacje m.in. Fundacja Donum Caritatis im. ks. Zdzisława Tronta w Wodzisławiu Śl. oraz Fundacja PKO Bank Polski, który w ramach programu „PKO Biegajmy Razem” organizuje charytatywne akcje biegowe.

Link do filmu stworzonego na potrzeby akcji: LINK

Zachęcamy do dobrowolnego wsparcia Beniamina, poprze wpłaty na konto Stowarzyszenia „Czyń Dobro” z dopiskiem: dla Beniamina Dubek – na protezę