Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » TEAM MARKO najlepszy w Turnieju Siatkówki

TEAM MARKO najlepszy w Turnieju Siatkówki

W miniony weekend w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 2 w Wodzisławiu Śl. odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło prawie 80 siatkarzy z 10 drużyn. Po uroczystym otwarciu nastąpiło rozlosowanie zespołów na poszczególne miejsca w „drabince” turniejowej. Pierwsze dwie fazy zawodów rozgrywane systemem pucharowym wyłoniły trzy najlepsze zespoły, które w fazie finałowej zagrały systemem „każdy z każdym”. Wśród najlepszej trójki znalazły się TEAM MARKO, TKKF KARLIK I oraz TOP TEN RYBNIK.

Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna TEAM MARKO, która wygrała oba spotkania i zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Srebro wywalczyli zawodnicy TKKF KARLIK I, z kolei na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna TOP TEN RYBNIK.

Poziom drużyn, które wzięły udział w turnieju był bardzo wyrównany, a umiejętności zawodników stały na wysokim poziomie. W ponad połowie meczy do wyłonienia zwycięzcy konieczne było rozegranie tie-breaku.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny również medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczyła Sekretarz Powiatu Wodzisławskiego – Grażyna Durczok.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – TEAM MARKO
II miejsce – TKKF KARLIK I
III miejsce – TOP TEN RYBNIK
IV – X miejsce – CAFE NOVA
– TKKF KARLIK II
– KS FORMA WODZISŁAW
– DREAM TEAM
– I NIE MA MOCNI
– ORANGE TEAM
– BEBIKI.PL