Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szkolenie w ramach programu grantowego Działaj Lokalnie - Powiat Wodzisławski

Szkolenie w ramach programu grantowego Działaj Lokalnie

Pierwsze szkolenie w ramach programu grantowego Działaj Lokalnie odbyło się w Wodzisławiu Śląskim w Powiatowym Centrum Konferencyjnym przy ul. Pszowskiej dnia 4 czerwca 2009 r. o godzinie 17.00. 1 lipca o godz. 16:00 planowane jest kolejne szkolenie, które odbędzie się w Świetlicy Opiekuńczej "Gniazdo" w Pszowie przy ul. Bohaterów Westerplatte 1 natomiast 7 lipca o godz. 16:00 szkolenie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gorzycach.

Fundacja CRIS wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych z Rybnika rozpoczyna piątą edycję Programu Działaj Lokalnie wspierającego ciekawe pomysły w małych społecznościach.  Ogólnopolski Program DZIAŁAJ LOKALNIE współfinansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim zleciło Fundacji CRIS przeprowadzenie szkoleń dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu wodzisławskiego na temat zasad wypełniania wniosków aplikacyjnych i umiejętności zarządzania.   Organizowane warsztaty będą służyły rozwojowi wiedzy i umiejętności zarządzania projektem, a co za tym idzie pozwolą na  podniesienie wiedzy i umiejętności potencjalnych grantodawców.
Warsztaty będą przeprowadzane w poszczególnych gminach powiatu wodzisławskiego.

W warsztatach mogą wziąć udział aktywni mieszkańcy Powiatu, organizacje pozarządowe oraz przedstawiciele szkół, bibliotek domów kultury i innych instytucji publicznych.

Więcej informacji na stronie www.cris.org.pl