Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Święto Teatru Małego Widza z „Królową Śniegu” w WCK - Powiat Wodzisławski

Święto Teatru Małego Widza z „Królową Śniegu” w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Szydło wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas szkół podstawowych w ramach Święta Teatru Małego Widza, 27 marca na godz. 9:00 oraz 11:00. Po spektaklu odbędą się animacje teatralne, a każdy widz na koniec otrzyma słodką niespodziankę.

Królowa Śniegu 2 - plakat

Któż z nas nie zna przepięknej, zimowej opowieści o Kaju i Gerdzie, których rozdzieliła Królowa śniegu, zabierając chłopca ze sobą to swojego zimowego pałacu? Odłamek lustra, który utknął w sercu głównego bohatera zmienia go w chłodną i bezduszną postać, która zapomina o swojej ukochanej przyjaciółce. Dziewczyna jednak niesiona na skrzydłach miłości, pełna odwagi i determinacji przemierza świat w poszukiwaniu chłopaka. Na swojej trudnej drodze spotyka zieloną czarodziejkę, gadającą wronę, księżniczkę i księcia, eskimoskę, rozbójników i białych gwardzistów, rozmawia z rzeką i roślinami. Wszystkie znaki na ziemi i niebie odbierają jej nadzieję, że kiedykolwiek uda jej się wyrwać ukochanego z sideł strasznej i potężnej Zimy.

To wzruszająca historia o sile miłości, o odwadze i o drodze, jaką trzeba przebyć chcąc walczyć o miłość.

– Przepiękne, kostiumy, scenografia, efekty świetlne i efekty specjalne, autorska muzyka Jakuba Ryszki – to wszystko zobaczą młodzi widzowie w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jestem przekonana, że dzieci będą zachwycone. Ponadto wszyscy wezmą udział z znakomitych warsztatach teatralnych prowadzonych przez panią reżyser oraz aktorów. – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Spektakl dedykowany jest zarówno dzieciom w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. Reżyserką i scenarzystką jest Dorota Krawczyk. W spektaklu zagrają: Nadia Marczak, Jakub Ryszka, Hanna Pilśniak, Wanessa Krajewska, Hanna Pisarek, Julia Berger, Zuzanna Marek, Róża Styrnol, Joanna Makuch, Pola Gałczyńska, Zofia Bacza, Mateusz Jeleń, Kaja Schmidt, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Amelia Kopiec, Julia Pająk, Agata Oślizlok, Liliana Kaczmarczyk i Sandra Adamczyk. Kostiumy zaprojektowała Karolina Gajewska, a uszyły je Hanna Sekuła i Jadwiga Pławna. Reżyserem światła jest Radosław Bujok. Scenografię wykonali Adam Danek, Dariusz Włoszczyk, Mariusz Grudecki. Za dźwięk odpowiada Sebastian Załęski.

Po spektaklu aktorzy wraz z reżyserką zaproszą widzów do wspólnej zabawy teatralnej i warsztatu a następnie poprowadzą rozmowę na tematy poruszone w przedstawieniu, takie jak miłość, przyjaźń, odwaga, dobro i piękno. Nie zabraknie również małego poczęstunku, który stał się już tradycją podczas Święta Teatru Małego Widza.

Spektakl odpowiedni dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klasy szkoły podstawowej 1-8.

Cena biletu: 25 zł. Rezerwacja i sprzedaż biletów prowadzona jest przez Izabelę Sobotę z Działu Projektów i Animacji Kulturalnej (32)4554855 wew. 28; mail: i.sobota@wck.wodzislaw.pl