Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starostwo obroniło tytuł - Powiat Wodzisławski

Starostwo obroniło tytuł

Drużyna Starostwa Powiatowego powtórzyła sukces sprzed roku i obroniła tytuł mistrza w XII edycji Turnieju Samorządowców w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego.

W  sobotę 9 kwietnia  w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie odbył się XII Turniej Samorządowców w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 6 reprezentacji urzędów miast i gmin. O puchar Starosty walczyli urzędnicy z: Urzędu Miasta Pszów, Urzędu Miasta Radlin, Urzędu Miasta Rydułtowy, Urzędu Gminy Mszana, Urzędu Miasta Ostrava (Czechy) oraz Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląski.

Turniej był doskonałą okazją do zrelaksowania się na parkiecie po tygodniu pracy. Po obu stronach siatki jednak nikt nie odpuszczał i toczyła się zacięta walka o każdy punkt. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w ramach których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Spotkania były prowadzone do dwóch wygranych setów (punktowanych do  25). Jeśli po dwóch setach wynik był remisowy, rozgrywano tie-break punktowany do 15.

W meczu o pierwsze miejsce drużyna Starostwa Powiatowego z Wodzisławia Śl. pokonała reprezentację Urzędu Miasta Pszów.  Z rywalizacji o trzecie miejsce  zwycięsko wyszedł Urząd Miasta Radlin, który pokonał Urząd Miasta Rydułtowy. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje miasta Ostravy i Urzędu Gminy Mszana. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Stanisław Jaroch z drużyny Starostwa Powiatowego.