Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Sprawdź poprawność proponowanych zmian w ewidencji gruntów - Powiat Wodzisławski

Sprawdź poprawność proponowanych zmian w ewidencji gruntów

W wodzisławskim Starostwie od 6 do 26 lipca wyłożony zostanie projekt operatu opisowo – kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i założenia ewidencji budynków i lokali dla obrębu Pszów oraz informatyzacji części kartograficznej dla obrębu Pszowskie Doły.

Każda osoba, czyjej interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu, ma prawo zapoznać się w podanym terminie z dokumentacją, uzyskać niezbędne wyjaśnienia i zgłosić do projektu ewentualne uwagi, które zostaną odnotowane w protokole. Wgląd do dokumentacji oraz wniesienie ewentualnych uwag jest całkowicie bezpłatne.

Jak mówi Geodeta Powiatowy, a zarazem naczelnik Wydziału Geodezji w Starostwie, Agata Kubina, skorzystanie z prawa zapoznania się z operatem leży w interesie zainteresowanych i ma na celu między innymi ujawnienie ewentualnych błędów i nieprawidłowości na tym etapie postępowania.

Niestawienie się w terminie i miejscu określonym w niniejszej informacji nie stanowi przeszkody do kontynuowania procesu modernizacji, zatwierdzenia operatu opisowo-kartograficznego i ujawnienia nowych danych w ewidencji gruntów i budynków. Wprowadzone zmiany w ewidencji gruntów będą podstawą do ponownego obliczenia podatków przez Burmistrza Miasta Pszowa.

Z dokumentacją można zapoznać się w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Mendego 3 pok. 011 w okresie od 6 do26 lipca 2012 roku w godzinach od 8:00 do 14:00.

Wszyscy uprawnieni do wglądu do dokumentacji powinni zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość oraz dokument własności lub władania nieruchomością.