Przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej na terenie gminy Gorzyce w obrębie Rogów

Przedmiotem sprzedaży jest działka położona na terenie gminy Gorzyce w obrębie Rogów , oznaczona jako działka nr 39 o pow. 0,0210 ha km 3, zapisana w księdze wieczystej 9646 prowadzonej przez Sąd Rejonowy V Wydział Ksiąg Wieczystych w Wodzisławiu Śl.

Nieruchomość zabudowana jest ruinami  budynku mieszkalnego jednorodzinnego  nadającym się wyłącznie do rozbiórki,  usytuowanymi przy ulicy Leśnej 5. Powierzchnia zabudowy ruin to ok. 70 m2, natomiast powierzchnia użytkowa około  60 m2. Obiekt stanowi zagrożenie dla osób postronnych w związku z czym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Decyzją nr PINB 7356-61/00/10  z dnia 17 marca 2010r.nakazał rozbiórkę zrujnowanych ruin w terminie do dnia  31 grudnia 2010r..

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Gorzyce działka zlokalizowana jest w terenach M-tereny mieszkalnictwa wraz z usługami .

Nieruchomość wolna jest od obciążeń  w dziale III Ciężary i Ograniczeniach  oraz w dziale IV Hipoteki.

Cena wywoławcza nieruchomości  wynosi 5 952,00 zł. (słownie pięćtysięcydziewięćsetpięćdziesiątdwazłote  00/100).

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości  800,00 zł. (słownie osiemset złotych 00/100) w terminie do dnia 29 października 2010r.  na konto Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. GETIN NOBLE  BANK S.A. o/Wodzisław Śl.  nr 60 156010940000925000001368.

Osoby  zamierzające uczestniczyć w przetargu winne  złożyć ofertę do dnia  2 listopada 2010r.  do  godziny 15.00 w kancelarii Starostwa Powiatowego  w Wodzisławiu Śl. przy ul.Boguminskiej 2   w zamkniętej kopercie  z dopiskiem
„ Przetarg na sprzedaż nieruchomości  położonej w Rogowie”, która powinna zawierać :

a/ imię, nazwisko  i adres oferenta  albo  nazwę lub firmę  oraz siedzibę, jeżeli oferentem jest osoba prawna lub inny podmiot,

b/datę   sporządzenia oferty,

c/oświadczenie, że oferent  zapoznał się  z warunkami  przetargu  i przyjmuje  te warunki  bez zastrzeżeń,

d/oferowaną cenę(wyższą od ceny wywoławczej)  oraz  sposób jej zapłaty,

e/dowód wpłacenia wadium,

f/zobowiązanie  oferenta co do rozbiórki budynku (ruin) w terminie nieprzekraczalnym do dnia 31 grudnia 2010r. ,

Część     jawna    przetargu,   która odbywa  się w obecności  oferentów  odbędzie się   w dniu 3 listopada 2010r.  o godz. 9.00 w budynku Starostwa Powiatowego  w Wodzisławiu Śl. przy ulicy Bogumińskiej 2.

O wyniku  przetargu uczestnicy przetargu zostaną zawiadomieni  w terminie  3 dni od daty zamknięcia przetargu.

Wadium wpłacone przez  uczestnika , który przetarg wygra, zalicza się na poczet ceny nabycia.

Wadium przepada na rzecz  sprzedawcy:

– w razie uchylenia  się uczestnika który przetarg wygrał, od zawarcia umowy sprzedaży w terminie podanym przez sprzedawcę  w zawiadomieniu,

– przedstawienie w ofercie nieprawdziwych danych.

Nabywca nieruchomości ponosi koszty notarialne i sądowe związane  z zawarciem  umowy sprzedaży.

Ustalona w przetargu cena nabycia nieruchomości będzie podlegała  zapłacie najpóźniej do dnia  spisania aktu notarialnego dotyczącego sprzedaży.

Pozostałym oferentom, wadium bez odsetek  zwraca się niezwłocznie , nie później niż przed upływem  3 dni od dnia odwołania lub zamknięcia przetargu.

Starosta  Wodzisławski  zastrzega sobie  prawo  odwołania  przetargu  z uzasadnionych przyczyn  oraz prawo zamknięcia  przetargu bez wyboru  którejkolwiek ofert.

Dodatkowych informacji  przetargu  zasięgnąć można w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami  przy ul.Bogumińskiej 2  pokój 201  II piętro lub pod numerem  03 4539758.

Starosta  Wodzisławski  zastrzega sobie  prawo swobodnego wyboru oferty, a także odstąpienia  od sprzedaży  w każdym czasie  lub unieważnienia  przetargu bez podania  przyczyn.