Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przed nami XIV Regionalne Forum Edukacyjne - Powiat Wodzisławski

Przed nami XIV Regionalne Forum Edukacyjne

7 listopada 2022 r. w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się XIV Regionalne Forum Edukacyjne. To wydarzenie, które służy inicjowaniu dyskusji na temat wyzwań, przed jakimi stoi współczesna szkoła. W tym roku uczestnicy będą szukali odpowiedzi na pytanie: "Ile dzisiaj warta jest edukacja?".

Błękitny plakat z białym napisem: XIV Regionalne Forum Edukacyjne

W Forum uczestniczą nauczyciele, samorządowcy oraz przedstawiciele środowiska akademickiego z całego województwa śląskiego. W gronie partnerów forum są uczelnie wyższe, także z zagranicy. Głównymi prelegentami tegorocznej edycji wydarzenia będą dr inż. Tomasz Zieliński, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (Prodziekan – Dyrektor Filii w Rybniku) oraz dr hab. prof. Tadeusz Sławek (były rektor Uniwersytetu Śląskiego, członek Komitetu Nauk o Literaturze PAN).

Program Forum

15:00otwarcie Forum

15.0515.45  – Ekonomizacja wiedzyidea kontra zysk

• prelegent: dr inż. Tomasz Zieliński, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

15.45 16.30Czy naprawdę trzeba się uczyć?

• prelegent: dr hab. prof. Tadeusz Sławek, były rektor Uniwersytetu Śląskiego, członek Komitetu Nauk o Literaturze PAN

Gdzie: PODN, os. 1 Maja 16 A, Wodzisław Śląski
Kiedy: 7 listopada 2022 r.
Zapisy: www.podn.wodzislaw.pl – otwórz w nowym oknie
Koszt: 25 zł

Serdecznie zapraszamy!