Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przed nami X Regionalne Forum Edukacyjne - Powiat Wodzisławski

Przed nami X Regionalne Forum Edukacyjne

„Szkoła w dobie pokolenia Z” to temat dziesiątej edycji Regionalnego Forum Edukacyjnego organizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Celem wydarzenia jest inspirowanie nauczycieli do dyskusji na tematy oświatowe. W tym roku uczestnicy będą szukali odpowiedzi na pytanie, jak przygotować szkoły na zmiany demograficzne, aby skutecznie realizowały swoją misję społeczną.

X Regionalne Forum Edukacyjne

Już tradycyjnie wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele świata nauki. – Zależy nam na tym, aby uczestnicy forum mieli okazję uczyć się od najlepszych. Im bardziej inspirujący wykładowcy, tym większa szansa, że nauczyciele wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce – mówi Iwona Miler, dyrektor PODN.

Katarzyna Bilińska-Reformat z Uniwersytetu Ekonomicznego przedstawi charakterystykę pokolenia Z – pokolenia, dla którego wirtualny świat jest naturalnym środowiskiem życia. Bez tej wiedzy trudno będzie nauczycielom zrozumieć swoich uczniów, a tym bardziej kształcić i rozwijać ich talenty.

Innym wyzwaniem związanym z przemianami demograficznymi w Polsce jest problem uczniów z doświadczeniami migracyjnymi. Jak pomóc im odnaleźć się w nowym środowisku i jak sprawić, żeby znalazły motywację do pracy? Tym wyzwaniem zajmie się Wioletta Hajduk-Gawron z Uniwersytetu Śląskiego.

Organizujemy forum już po raz dziesiąty, gdyż nauczyciele nadal chcą w nim uczestniczyć. To dowód na to, że nasz ośrodek spełnia ich oczekiwania w zakresie doskonalenia zawodowego – tłumaczy Iwona Miler.

Program forum:

14.00 – 14.25 – rejestracja uczestników
14.30 – 14.40 – otwarcie Forum
14.40 – 15.20 – dr hab. Katarzyna Bilińska-Reformat z Uniwersytetu Ekonomicznego, „Wpływ zmian demograficznych na szkołę i rynek pracy”
15.20 – 16.00 – dr Wioletta Hajduk-Gawron z Uniwersytetu Śląskiego, „Uczniowie z doświadczeniem migracyjnym w polskiej szkole – na przykładzie placówek województwa śląskiego”

Gdzie: PODN, os 1 Maja 16 A, Wodzisław Śląski
Kiedy: 19 listopada 2018 r. g. 14.30 – 16.00