Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Profilaktyka jodowa w praktyce. Informacje - Powiat Wodzisławski

Profilaktyka jodowa w praktyce. Informacje

Publikujemy ulotkę informacyjną dotyczącą wskazań i przeciwwskazań dot. zażycia jodku potasu na wypadek wystąpienia skażenia promieniotwórczego. Przypominamy, aby NIE ZAŻYWAĆ jodku potasu BEZ WYRAŹNEGO POLECENIA. Jego ochronne działanie polega na zablokowaniu tarczycy i dlatego pod żadnym pozorem nie można go stosować profilaktycznie, chyba że na polecenie służb kryzysowych. W przypadku wątpliwości warto wcześniej zapytać lekarza o ewentualne przeciwwskazania do zażycia leku.

Wszystkie szczegółowe informacje zawiera ulotka przygotowana przez podmioty rządowe:

Ulotka MSWiA dot. profilaktyki jodowej

Ulotka w częściach dostępna jest również w poniższej galerii: