Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Prace na ulicy Raciborskiej w Gorzycach idą pełną parą - Powiat Wodzisławski

Prace na ulicy Raciborskiej w Gorzycach idą pełną parą

Trwa remont ulicy Raciborskiej w Gorzycach. My zajrzeliśmy na plac budowy, by zobaczyć jak postępują prace.

remont ulicy Raciborskiej w Gorzycach

Przebudowa tej drogi to z pewnością długo wyczekiwana przez mieszkańców Gorzyc inwestycja. Bezpieczniej i bardziej komfortowo będzie można jeździć po niej już od jesieni. Dzięki budowie dwukierunkowej ścieżki rowerowej zyskają też miłośnicy jednośladów.

Obecnie jednak z przyczyn technologicznych oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa, nie jest możliwe wykonanie prac przy normalnym ruchu pojazdów. Droga jest zamknięta dla ruchu, przy czym odcinek w rejonie szkoły ma zostać udrożniony jeszcze w te wakacje. Wykonawca inwestycji prowadzi intensywne prace na wszystkich frontach robót. Jedna część ekipy drogowców układa krawężniki i kładzie nowe chodniki. Druga zaś od strony Bełsznicy wymienia przepust pod drogą.

Przypomnijmy, że przebudowa tego prawie półtorakilometrowego odcinka drogi ma kosztować ok. 7,3 mln zł. Inwestycja jest finansowana wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Gminę Gorzyce. Na przebudowę drogi Powiat Wodzisławski pozyskał też środki z Funduszu Dróg Samorządowych.  Zakres przedsięwzięcia obejmuje przebudowę drogi na ogólnej długości 1360 m, w tym wykonanie nowej konstrukcji jezdni i jej nawierzchni, wykonanie chodników, budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej, przebudowę kanalizacji deszczowej, 4 zatok autobusowych oraz skrzyżowań z drogami gminnymi i wewnętrznymi. Wykonawcą inwestycji jest firma DROGRÓD Szymon Tetla z Ćwiklic, która złożyła w przetargu najkorzystniejszą ofertę.