Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powstała grupa wsparcia dla rodzin osób z niepełnosprawnościami - Powiat Wodzisławski

Powstała grupa wsparcia dla rodzin osób z niepełnosprawnościami

W Powiecie Wodzisławskim ruszyła ważna inicjatywa na rzecz rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Mowa o grupie wsparcia dla bliskich osób niepełnosprawnych.

ręce ułożone w geście wsparcia
Grupę uruchomił Ośrodek Św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śląskim, prowadzący na zlecenie Powiatu Wodzisławskiego Warsztat Terapii Zajęciowej św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śl. oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Połomi.
Grupa ma pomóc rodzinom w pokonywaniu lęków, jakie towarzyszą im w codziennym życiu oraz uświadamiać, że nie są pozostawieni sami sobie z ich problemami. Podczas zajęć wspólnymi siłami rodzice, opiekunowie i bliscy osób z niepełnosprawnościami będą mogli zmierzyć się z problemami codzienności.
Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Połomi przy ul. Centralnej 48 o godz. 10:00. Terminy najbliższych spotkań to:
  • 30 listopada 2022 r.
  • 15 grudnia 2022 r.
  • 26 stycznia 2023 r.
  • 23 lutego 2023 r.
  • 30 marca 2023 r.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat promujący grupę wsparcia dla rodzin osób niepełnosprawnych