Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowy Magazyn Zarządzania Kryzysowego bogatszy o specjalistyczny namiot - Powiat Wodzisławski

Powiatowy Magazyn Zarządzania Kryzysowego bogatszy o specjalistyczny namiot

Warty niemal 28 tys. zł namiot pneumatyczny dla celów zarzadzania kryzysowego i pomocy medycznej właśnie trafił na stan Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego.

namiot pneumatyczny widziany z krótkiej perspektywy

Namiot ma powierzchnię 40 metrów kwadratowych i może być wykorzystywany zarówno jako centrum operacyjne w akcjach ratunkowych, jak i jako posterunek medyczny. Jego zakup został sfinansowany z budżetu Powiatu Wodzisławskiego przy udziale finansowym Gminy Godów, która od lat dotuje działalność Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego. Sam magazyn istnieje w powiecie wodzisławskim już od dziesięciu lat (został utworzony decyzją Zarządu Powiatu z 2011 r.).

Namiot, podobnie jak większość wyposażenia Magazynu, nie zalega na półkach, lecz jest wykorzystywany w bieżącej działalności ratunkowej przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Z jego stanem można się zapoznać na internetowej stronie Powiatu Wodzisławskiego w dziale „Zarządzanie Kryzysowe” (PRZEJDŹ-link, nowe okno).