Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowe Eliminacje 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Powiat Wodzisławski

Powiatowe Eliminacje 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

24 marca 2009 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara odbyły się po raz kolejny Powiatowe Eliminacje do 55.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W konkursie udział wzięło 21 uczestników w tym dwie osoby dorosłe występujące w kategorii osób dorosłych oraz 19 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

Jury obradujące w składzie:  przewodnicząca Władysława Bańczyk oraz Bożena Błaszczyk, Anna Koczy i Ilona Bazan po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniło laureatów i przyznało następujące miejsca:

Kategoria recytatorów:

I miejsce – Karolina Szymanek z Zespołu Szkół im 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl,

II miejsce – Wojciech Bernaś z Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl.

III miejsce – ex aequo Brygida Gwoźdź oraz Damian Kampik z Zespołu Szkół
Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl.

Wyróżnienia:

za kreację aktorską – Krzysztof Łoboziak z Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. ,

za prozę – Monika Nowak z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. O.Langego w Wodzisławiu Śl.,

– za wiarygodność – Marek Lepczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rydułtowach

Kategoria poezji śpiewanej:

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Magdalena Lech z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl.

III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienia:

Agata Zientek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rydułtowach

Kategoria „Wywiedzione ze słowa”:

I miejsce – Brygida Gwóźdź z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl.

W tej kategorii nie przyznano więcej nagród i wyróżnień

W przeglądzie rejonowym Powiat Wodzisławski będą reprezentować:

– w kategorii recytatorów – Karolina Szymanek , Wojciech Banaś i Brygida Gwóźdź,

– w kategorii poezji śpiewanej – Magdalena Lech,

– w kategorii „wywiedzione ze słowa” – Brygida Gwóźdź

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

Na zakończenie głos zabrała przewodnicząca jury Pani Władysława Bańczyk dziękując uczestnikom za udział oraz opiekunom i instruktorom za trud włożony w przygotowania uczestników.