Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowa Olimpiada będzie nosić imię Tadeusza Skatuły - Powiat Wodzisławski

Powiatowa Olimpiada będzie nosić imię Tadeusza Skatuły

Powiatowa Olimpiada dla Osób z Niepełnosprawnościami od tego roku będzie nosić imię zmarłego w 2023 roku starosty i wicestarosty powiatu Tadeusza Skatuły. Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Powiatu Wodzisławskiego oraz Rada Powiatu Wodzisławskiego.

Grafika podzielona na 4 kwadraty, w każdym z nich jest zdjęcie uczestników podczas olimpiady. Na środku napis z nazwą wydarzenia oraz logo powiatu i logo igrzysk olimpijskich

W 2024 r. Powiatowa Olimpiada – największe tego rodzaju wydarzenie w naszym regionie – zostanie zorganizowana już po raz dwudziesty. Impreza, której celem jest przede wszystkim pokonywanie własnych słabości, ustanawianie osobistych rekordów oraz integracja społeczna, a przede wszystkim dobra zabawa w duchu sportowej atmosfery, została zaplanowana na 11 czerwca. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się jako „Powiatowa Olimpiada dla osób z niepełnosprawnościami im. Tadeusza Skatuły”.

Wybór na patrona imprezy osoby zmarłego wieloletniego starosty i wicestarosty nie jest przypadkowy. Tadeusz Skatuła był wielkim miłośnikiem sportu, zwłaszcza piłki nożnej, a osoby z niepełnosprawnościami i troska o ich los były szczególnie ważne w jego działalności samorządowej. To w czasach, gdy Tadeusz Skatuła zasiadał w zarządzie powiatu, utworzony został m.in. Zakład Aktywności Zawodowej i Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Połomi, a pozostałe instytucje, jak Powiatowy Ośrodek Wsparcia PERŁA, warsztaty terapii zajęciowej oraz Dom Pomocy Społecznej w Gorzycach znacząco rozwinęły swoją działalność. Od 2011 r. w Wodzisławiu Śl. działa też Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, dzięki czemu osoby z niepełnosprawnościami nie muszą już w sprawach orzecznictwa jeździć do Rybnika.

Chociaż do imprezy zostały jeszcze prawie 2 miesiące już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu! Jak już od wielu lat zapraszamy na stadion Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ul. Pszowskiej!