Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat wesprze strażaków i policjantów - Powiat Wodzisławski

Powiat wesprze strażaków i policjantów

Rada Powiatu Wodzisławskiego przychyliła się do decyzji Zarządu Powiatu Wodzisławskiego w sprawie wsparcia finansowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. oraz Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. i zdecydowała o przekazaniu wodzisławskim policjantom kwoty 30 tys. zł, zaś strażakom kwoty 51 tys. zł.

Środki  finansowe dla policji zostaną  przeznaczone na wymianę stolarki drzwiowej w siedzibie Komendy. Wodzisławska komenda straży pożarnej dzięki  pomocy finansowej wzbogaci się o sprzęt do ratownictwa wysokościowego oraz skokochron na stelażu pneumatycznym i trójnóg ratowniczy z osprzętem, a także 5 radiotelefonów z osprzętem, stację zespoloną, moduły zdalnego sterowania oraz konsolę dyspozytorską. Zmodernizowany zostanie także system łączności Powiatowego Stanowiska Kierowania.

Wsparcie obu służb przez samorządy lokalne jest jednym z założeń Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego, który został przyjęty na czerwcowej sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego.